SSMP - Mistrovství ČR v cyklistice – 2 tituly a další tři medaile

Slušnou medailovou sbírku získali reprezentanti našeho oddílu na MČR v cyklistice, které se konalo ve dnech 18. a 19. 6. 2014 v Račicích. Tento ročník byl zajímavější tím, že probíhal souběžně s Mistrovstvím světa, a tak naši závodníci mohli vidět celou světovou špičku v tomto sportu.

ssmp-2014-01 m

První soutěžní den cyklisté změřili své síly v silničním závodu na 10 km (žáci a žákyně) a 30 km (muži a ženy). V kategorii žáci B ovládl závod Jiří Ruffer a stal se mistrem ČR v této disciplíně. V kategorii žákyň zaznamenaly úspěch Veronika Hušková (stříbro) a Eva Hejná (bronz). Neztratili se ani Antonín Šprinc (10. místo) a Stanislav Mach, který startoval poprvé v kategorii mužů (10. místo).
Druhý den čekala na závodníky časovka na 5 km, v níž mistrovský titul vybojoval opět Jiří Ruffer, titul vicemistryně Veronika Hušková. Evě Hejné unikla bronzová medaile o několik sekund a skončila čtvrtá. Pěkná umístění získali i Stanislav Mach (6. místo) a Antonín Šprinc (12. místo).

ssmp-2014-02 m
Všichni závodníci si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu a města Trutnova.