Tolik osobáků jsem nečekal, radoval se trojnásobný medailista Krause

Patrik Krause byl hvězdou oddílu TJ Loko FM Servis Trutnov na 21. ročníku Jarního poháru města Hradce Králové v plavání. Devatenáctiletý gymnazista se sice ziskem tří cenných kovů nemohl měřit s pětinásobnou medailistkou Martinou Elhenickou, ale za to hned ve čtyřech disciplínách dostal čas na hodnotu svého nového maxima.
Krauseho úspěšný víkend začal v sobotu osobním rekordem v rozplavbách na 50 metrů prsa (34,47) a postupem do finále ze šestého místa. Následoval jeho hlavní start na 200 polohovka. „Čas 2:15,91 byl sice za osobákem, ale vyhrál jsem, takže spokojenost,“ nejrychlejší plavec v kategorii muži 1998 a starší. Třetí disciplínou byla pro letošního maturanta stovka kraul. Ačkoliv skončil na 12. místě, na bronz ztratil pouze 0,7 vteřiny a časem 58,17 atakoval svůj osobák. Poslední sobotní závod, 50 znak, se Krausemu, až čtrnáctému v pořadí, nepovedl.

tn_Krause

tn_Krause2

Patrik Krause (vpravo)

V neděli do bazénu trutnovský plavec vlétl osobním rekordem na 200 kraul (2:03,60) a třetím místem. Jen chvíli poté přišel start na 100 motýlek, ale Krause se opět vytáhl. Čas 1:04,45 znamenal další osobák a šesté místo. Z velmi vyrovnaného finále na 50 prsa si odnesl pátou příčku a do třetice vylepšení svého času (33,65). To nejlepší si však borec z Lokomotivy nechal na konec. Na prsařské stovce se blýskl výkonem 1:12,75 - nový osobák o 3 vteřiny a druhý bronz. „Se závody jsem velmi spokojen, tři medaile a tolik osobáků jsem nečekal,“ usmíval se.

V krajské metropoli výrazně uspěla i Martina Elhenická, která všech pět svých startů proměnila v pět medailí - čtyři zlaté a jednu stříbrnou. V sobotu vyhrála 100 znak a 200 polohovku, v neděli 50 a 100 kraul a na 50 motýlek dohmátla druhá. Jednu stříbrnou medaili (100 znak) si přivezla z Hradce Králové i Aneta Pechancová, která však plavala pouze v sobotu, protože v neděli ji skolila nemoc. Takže na 100 znak Trutnov slavil double, stejně jako na 50 kraul, kde Elhenickou na stupně vítězů doprovodila Barbora Morávková. Sbírku medaili o další stříbro rozšířila ještě Kateřina Holubová na 100 prsa a třetí na 100 motýlek doplavala Petra Havelková.

tn_Krause3

V hodnocení oddílů skončil Trutnov z 44 družstev na druhém místě za Kometou Brno. V samostatném pořadí žen byly plavkyně TJ Loko FM Servis druhé a muži desátí.

Plavecké tamtamy z Hradce Králové

Martina Elhenická: „Se závody jsem spokojená tak napůl. V sobotu jsem neplavala nic moc, 100 znak i 200 polohovka daleko za osobákem, ale i tak mi časy stačily na vítězství. V neděli to už bylo mnohem lepší. Na 50 kraul a 50 motýl jsem si zaplavala nové osobáky. 200 kraul jsem čekala o něco lepší, ale i tak byl ten čas docela dobrý. Čím to je, že se zlepšuji? Samozřejmě, díky poctivému trénování. (směje se) Ale teď to zlepšení přišlo jen na padesátky, kde jsem už měla takový stoletý osobáky, takže to nebylo zase tak těžký.“

Petra Havelková: „Se svými výkon nejsem vůbec spokojená. Ano, byla jsem sice třetí na 100 motýl a dvakrát mezi osmičkou na 50 kraul a 50 motýl, ale ve finále jsem plavala hůř než v rozplavbách. Ten 100 motýl 1:09,44 byl o trochu lepší než v Budějovicích, ale stále je to vteřina za mým osobním rekordem. Ze závodů mám spíš špatný pocit. Vím, že mám hodně natrénováno a doufám, že se to brzy konečně projeví i na výsledcích.“