Tradiční mezinárodní turnaj mini mláďat, mláďat a mladších žáků se v sobotu uskutečnil v tělocvičně ZŠ R. Frimla. Do Trutnova kromě regionálních oddílů zavítali také Slováci z Kolárova a Galanty, Poláci z Poznaně a Lipna, Němci z Fürstenwalde a Frankfurtu nad Mohanem a Maďaři z Tatabánie. Na tatami se představilo bezmála 200 závodníků.

 

„Turnaj byl primárně zacílen na naše děti, a to jako motivační záležitost. Máme solidní základnu, co se týče počtu dětí, ale chuť závodit je zatím malá, což nám ukázal i tento turnaj. Spousta dětí (i rodičů) nechce dělat judo závodně,“ říká trutnovský trenér Robert Gottwald. „Pokoušíme se je nějak rozhýbat. Máme i nějaké v uvozovkách talenty, které potřebujeme rozzávodit, aby získali zkušenosti,“ doplnil.

Z domácího oddílu Lokomotivy bylo přihlášeno 34 dětí, nakonec ze zdravotních důvodů jich startovalo sedmadvacet. Trutnováci vybojovali celkem 22 cenných kovů (3 zlaté, 9 stříbrných a 10 bronzových medailí). „Říct o turnaji, že to byly medailové žně je trochu zavádějící. Turnaj jsme postavili tak, aby si co nejvíce dětí odvezlo medaili,“ vysvětlil Robert Gottwald s tím, že trutnovské klání uspořádali pouze pro kategorie koťata – mini mláďata (7 domácích závodníků), mláďata (13) a mladší žáky (7), kde má domácí oddíl zároveň největší potenciál.

Zlatou medaili získali mláďata Jan Hátle a Daniel Stierand. Třetí nejcennější kov do sbírky přidala mladší žákyně Sára Perdeková. Na druhých místech skončili Vojtěch Bín, Nikolas Stierand, Matěj Morávek, Pavel Stanko, Jakub Rohlena, Adam Petira, Ema Drábková, Eliška Prskavcová a Oliver Jung. Bronz vybojovali Jiří Tuček, Jaromír Švarc, Martin Bouška, Adéla Prokopenková, Václav Hornych, Filip Sedláček, Jakub Chadraba, Tomáš Buroň, Matěj Adamec a Matyáš Akštejn. Na medaile nedosáhli Ludvík Novák, Michael Gabriel, Alfréd Pola, Vojtěch Bláha a Cootzee Sebastian.

„Všichni závodníci nechali na tatami vše, ale pozdvihnout musím výkony mláďat Václava Hornycha, Jana Hátleho a Filipa Sedláčka, kteří bojovali ve skupině a původně plánované finále si rozdali v semifinálovém souboji. Kluci se už v předchozích turnajích předvedli nejen aktivním, ale i kombinačním judem a na stupních vítězů se s nimi bude muset počítat,“ uvedl trenér Gottwald. Aktivním soubojem bez ostychu se blýskl i méně zkušený Pavel Stanko. Mezi mladšími žáky bojoval technicky velmi dobře Matěj Adamec, aktivně Matyáš Akštejn a Oliver Jung.

Turnaj se dle hodnocení domácího oddílu povedl, organizace proběhla na jedničku, registrována byla pouze dvě lehčí zranění. Děti získávaly cenné zkušenosti, někteří dokonce v soubojích se zahraničními závodníky. Rodiče a blízcí měli možnost vidět své ratolesti na domácí půdě. Zázemí tělocvičny s bufetem zpříjemnilo turnaj všem. „Výtečný dančí guláš se stal soupeřem pro trenéry, rozhodčí a ostatní návštěvníky,“ usmál se Robert Gottwald. „Děkujeme všem našim starším závodníkům a tatínkům, kteří pomohli se stavěním a likvidací zápasiště,“ dodal.

Další turnaj čeká trutnovské judisty v lednu příštího roku v České Třebové.


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965