Pohodové prožití vánočních svátků, šťastný a hlavně zdravý rok 2021 všem sportovcům a příznivcům "trutnovského juda" přejí trenéři.

Silný trutnovský oddíl v Hradci vybojoval čtrnáct medailí


Úspěšný víkend na tatami mají za sebou trutnovští judisté. Čtyřiadvacetičlenná výprava (11 mláďat, 7 mladších žáků i žákyň a 6 starších žáků) se v sobotu vydala do Hradce Králové na úvodní kolo krajské soutěže Královéhradeckého kraje, které zároveň bylo kvalifikační soutěž pro mladší žáky a žákyně pro postup na přebor ČR. A Trutnovákům čtrnáctkrát zacinkali medaile.

judo 2022 04 m

Judisté Lokomotivy navázali na předchozí úspěšnou generaci nejen počtem startujících, ale i výsledky opět připomněli, že v Trutnově je silný oddíl.

Zlatou medaili vybojovali starší žáci Ondřej Krokidis a Tomáš Hančil. Stříbro získali starší žáci Jakub Perdek, David Kalyn a Michael Husák, v kategorii mladšího žactva Oliver Jung a Sára Perdeková a mezi mláďaty se z druhého místa radovali Pavel Stanko a Ema Drábková.

Nová generace trutnovských judistů si odbyla turnajovou premiéru

judo 2022 01 m

Skoro po dvou letech vyrazili trenéři z oddílu juda v Trutnově na turnaj s nejmladšími bojovníky. Naposledy se představili s nováčky na turnaji v Hradci Králové v březnu 2020. Teď se vydali na Velkou cenu České Třebové, kde zápasili mláďata a starší žáci a v neděli mladší žáci a dorostenci.
V kategorii mláďata reprezentovali trutnovskou Lokomotivu Ema Drábková, Matyáš Mikyska, Jan Okrouhlický, Václav Hornych, Ludvík Novák, Marek Pokorný, Filip Sedláček, Alois Juklíček, Jan Hátle, Adam Popelka. V kategorii starších žáků Tadeáš Turičík a David Kalyn.

JUDO - Krajský přebor v Hradci Králové

V sobotu 2.10. se trutnovští judisté zúčastnili Krajského přeboru v Hradci Králové. Turnaj byl pro trutnovské judisty prioritní záležitostí, protože pouze z tohoto turnaje bylo možné získat nominaci na Přebor České republiky. Zároveň byl turnaj velmi důležitý z pohledu členské závodní základny pro dělení finančních prostředků z Krajského svazu.
V prvním případě jsme velmi spokojeni. Na přebory republiky do Jablonce nad Nisou se probojovali čtyři borci. Ve druhém případě jsme bohužel nevyčerpali všechny možnosti. Závodníků se mohlo účastnit mnohem více.

judo 01 2021 m
Turnaje se zúčastnilo celkem devět závodníků (Richard Bureš, Tobiáš Adamec, Tadeáš Turičík, Matyáš Akštejn, Maty Ozdojev, Tomáš Hančil, Ondřej Krokidis, Jakub Perdek, Jungman Daniel), kteří vybojovali pět medailí a čtyři nominace na "republiku"!!! V mladších žácích Matyáš Akštejn - zlato! Ve starších žácích Tadeáš Turičík - zlato! Richard Bureš - stříbro! Tobiáš Adamec - bronz!
Další želízka v ohni, méně zkušení nebo úplný závodní nováčci bojovali rovněž velmi dobře a získávali dílčí úspěchy. Stříbrnou medaili vybojoval na své premiéře Daniel Jungman. Velmi dobrý výkon s dílčími úspěchy předvedli i Jakub Perdek, Ondřej Krokidis a Maty Ozdojev. Ostatní borci získávali důležité závodní zkušenosti.

 

Skvělí Trutnováci v Portugalsku! Zlato pro Šopince a bronz pro Gottwalda

Mládežničtí trutnovští reprezentanti v judu David Šopinec a Radek Gottwald předvedli na Evropském poháru kadetů v portugalské Coimbře skvělé výkony. Oba odchovanci Lokomotivy to dotáhli až na stupně vítězů. Za normálních okolností by si zajistili i vstupenku na mistrovství Evropy. Jenže portugalský turnaj díky neúčasti některých zemí kvůli covidu nakonec přišel o status Evropského poháru a byl brán pouze jako mezinárodní turnaj.

judo 02 2021 m

Tato informace po turnaji, v němž se představilo šest zemí (Portugalsko, Španělsko, Lucembursko, Anglie, Slovensko a Česká republika) trošku rozesmutněla trutnovskou dvojici, nicméně dobrým výsledkem se ihned nominovali na další, snad již áčkový, Evropský pohár v chorvatské Poreči, kam kluci odjedou již za dva týdny. Poreč pořadatelství turnaje převzala za polskou Bielsko Bialou. Vraťme se však zpět ke skvělému tažení v Coimbře, kde se na tatami bojovalo minulý víkend.

V sobotu vstoupil do turnaje David Šopinec. Ve váze do 50 kilogramů startovalo osm závodníků. Proti Davidovi nastoupili tři Portugalci a Slovák. První zápas trutnovský judista ukončil před časový limitem dvěma wazari. Ve druhém souboji bojoval až do konce a zvítězil na bodovou techniku. Třetí zápas s Portugalcem z Lisabonu opět ukončil před časovým limitem. Začal bodovanou technikou Ouchi gari a pokračoval v boji na zemi, kde okamžitě nasadil znehybnění.

Ve finále se David potkal se Slovákem Tománkem, takže Coimbra zažila česko-slovenské derby. Šopinec a Tománek jsou „staří“ rivalové a dobře se znají. Zápas začal opatrně, nakonec Slovák zaútočil technikou Tai otoshi, kterou David okontroval technikou Osoto gari a byl z toho krásný ippon. Finále bylo ukončeno opět před časovým limitem a zlato si na krk pověsil trutnovský borec.

V neděli se představil Radek Gottwald. V kategorii do 73 kilogramů se představilo 23 závodníků. Začal stejně dobře jako Šopinec, jen měřil síly pouze s Portugalci. V prvním kole zvítězil před časovým limitem technikou Sumi gaeshi. Ve druhém kole překvapil soupeře rychlou technikou Ippon seoi nage, z níž vytěžil wazary a následovala technika Sumi gaeshi, kterou ukončil zápas opět před časovým limitem. Třetí zápas rozhodla opět osobní technika Sumi gaeshi a bylo z toho další vítězství před časovým limitem.

V semifinálovém souboji však Radek neuhlídal soupeřův nástup do techniky Uchi mata a na ippon prohrál. V boji o bronzovou medaili ovšem neponechal nic náhodě a v osmé sekundě nastoupil do kombinace Uchi mata / Ouchi gari a po ippon se radoval z bronzové medaile.

O tréninky judistů je velký zájem, reprezentanti míří na poháry


Oddíl juda trutnovské Lokomotivy využil pandemické uvolnění a již před měsícem začal trénovat. Samozřejmě tak, aby dodržel veškerá vládní nařízení.

judo 01 2021

„Trénujeme čtyřikrát týdně v našem krásném lesoparku a na Parašuťáku. Protože doposud není možné trénovat ve vnitřních prostorách, zaměřili jsme se na kondiční a silovou přípravu v přírodě,“ prozradil kouč Robert Gottwald.

Ve všech tréninkových sekcích se trenérům protočí přes šedesát dětí. A jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. O trénování je takový zájem, že oddíl začal nabírat i nové zájemce o judo, což by při trénování na tatami nebylo možné. „Předpokládáme, že do prázdnin neproběhne již žádný turnaj, takže pokud bychom mohli začít trénovat uvnitř, zaměříme se pravděpodobně na opakování technik a přípravu na páskování,“ přiblížil trenér Lokomotivy.

To ovšem neplatí pro odchovance trutnovského klubu Davida Šopince, Radka Gottwalda a Jana Lisého, kteří se připravují na vrchol letošní reprezentační sezony. Tento týden absolvovali repre soustředění v Teplicích, které se primárně konalo jako příprava na Evropský pohár kadetů v Portugalsku. Tam Šopinec s Gottwaldem odlétají ve čtvrtek 27. května s jasným cílem pokusit se získat další body do evropského rankingu, aby mohli startovat na mistrovství Evropy v Lotyšsku. Šampionát by se měl uskutečnit v srpnu.

Další Evropské poháry čekají trutnovské reprezentanty v Polsku, Rumunsku, ale také v Čechách. První prázdninový týden budou evropskou soutěž hostit již tradičně severočeské Teplice. „Doufáme, že naši kluci získají nějaké body pro nominaci do Lotyšska. Jan Lisý je letos prvním rokem junior a situace se mu zhoršila z důvodu startovních kvót, které vydal Evropský svaz juda. Pokud vše klapne, tak Jenda bude startovat na prvním velkém turnaji ve vyšší věkové kategorii v červnu v Sarajevu,“ sdělil na závěr Robert Gottwald.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965