Kanoistika: 58. ročník Trutnovských slalomů

trutnovske slalomy 2024

Kanoistika: Další úspěšná sezóna za námi

Vodácká sezóna 2023 byla pro oddíl kanoistiky jednou z nejlepších.

Nejdůležitější událostí letošní sezóny bylo Mistrovství světa juniorů a U23 v klasickém sjezdu a ve sprintu.

Náš oddíl se aktivně podílel na pořádání této akce a zároveň jsme měli i své želízko v ohni - Matouše Beiera.

Matoušovi se podařil neuvěřitelný kousek a z kanálu v Roudnici nad Labem, kde se MS konalo, vylovil 3 zlaté medaile ve věkové kategorii U23.

dsc 3562 mdsc 3823 mdsc 6170 m

Součástí MS byl i vložený veřejný závod, který si společně se sportovci z celého světa mohli užít závodníci, kteří na vlastní MS nominováni nebyli. Z našeho oddílu se vloženého závodu zúčastnil celý sjezdový tým ve složení: Aleš Marek, Běta Beierová, Anna Viková, Antonín Stolín, Jan Kuděj, Oto Bolehovský, Miroslav Gomboš a Matyáš Portych, kteří si porovnali své síly se světovou špičkou.

Kanoistika: Ohlédnutí za vodáckou sezónou

Letošní vodácká sezóna byla pro trutnovské vodáky mimořádně úspěšná.
Trutnovští kanoisté a kanoistky se účastnili soutěží všech kategorií, od těch nejnižších - veřejných závodů, přes České poháry žáků, juniorů i dospělých ve slalomu i sjezdu.
Vyvrcholením byla Mistrovství ČR žáků, juniorů i dospělých ve slalomu i sjezdu. Své želízko v ohni jsme měli i na letošní Olympiádě dětí a mládeže 2022 a Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu, což byly, mimo závodů MČR, pro náš oddíl nejdůležitější závody sezóny.

mej22 0001a

Kanoistika: Titul Sportovec Královehradeckého kraje zamířil do Trutnova

20.9. proběhlo v Aldisu v Hradci Králové tradiční vyhlášení soutěže Sportovec Královehradeckého kraje.

sportovec hk w

Za trutnovské kanoisty byl nominován, v kategorii mládežnických družstev, tým bratrů Beierových, kteří obsadili krásné první místo. Kluci, velká gratulace! Matouš a Alva Beierovi jsou již tradiční oporou našeho oddílu, který, společně s městem Trutnov, hradě a úspěšně reprezentují i na světových soutěžích, jak v individuálních kategoriích, tak i v té  týmové, v tomto případě na deblkanoi. Alva sice aktuálně trénuje a startuje v barvách oddílu v Pardubicích, kde studuje, ale to nic nemění na tom, že je odchovanec našeho oddílu a naší milované Úpy.

Cenu mohl převzít pouze Alva, protože Matouš se v tu dobu potýkal s nemocí.