Stolní tenis - hodnocení sezony 2016 - 2017

Koncem března 2017 byl dohrán posledními zápasy soutěžní ročník 2016-2017 ve stolním tenise. Oddíl stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov v něm dosáhl dobrých výsledků.
Družstvo žen bylo jako postupující z divize zařazeno do 2. ligy skupiny B o doseti účastnících. Po 18 odehraných utkáních, v nichž dosáhlo 4 vítězství a 4 remíz, obsadilo celkové 7. místo a udrželo druholigovou příslušnost i pro příští soutěžní ročník. O úspěšnou reprezentaci trutnovského oddílu se zasloužily hráčky Jana Hronešová, Natálie Holá, Renáta Albrechtová,Alena Landsmannová, Martina Hindráková a Lenka Kalášková.

tn IMG-20161016-WA0003 - 2. Liga zen 2016

Také družstvo mužů „A" hrající Regionální přebor 1. třídy si v něm počínalo velmi úspěšně. Z 18 odehraných utkání dosáhlo 10 vítězství a obsadilo konečné 3. místo z 10 účastníků. Družstvo hrálo převážně ve složení Tomáš Jiránek, Zdeněk Čurda, Bohuslav Dědek a Martin Polák. Vítězem se stalo družstvo TJ Bernartice „A".
Družstvo mužů „B" i v tomto soutěžním ročníku bojovalo v Regionálním přeboru 3. třídy, ve kterém nakonec obsadilo celkové 8. místo z 10 účastníků. Protože je družstvo převážně tvořeno mladými členy oddílu (starší žáci a dorostenci) s cílem získat potřebné herní zkušenosti pro další výkonnostní růst, odpovídá celkové umístění jejich zkušenostem.
Jako poslední dohráli svoji soutěž starší žáci v Regionálním přeboru tříčlenných družstev. Poslední kolo, které se uskutečnilo dne 2. dubna 2017 v Úpici, rozhodlo o tom, že naše družstvo obsadilo celkové 2. místo z 8 účastníků. O dobrý výsledek se nejvíce zasloužili Tomáš Březina, Marek Macl, Vít Morávek a Ondřej Štěpánek. Vítězem Regionálního přeboru se stalo družstvo TJ Tatran Hostinné, ze zisku bronzové medaile se radovali žáci TJ Trutnov-Poříčí.

tn P4020225 Upice 2017
Dále se jednotliví mladí členové oddílu zúčastňovali vybraných bodovacích turnajů, organizovaných pro mladší, starší žáky a dorost Krajskou sekcí stolního tenisu. Nejlepšího umístění dosáhl Marek Macl v kategorii mladších žáků. Dosažené body mu zajistily celkové 25. místo ze 72 účastníků. V kategorii starších žáků patří Tomáši Březinovi celkové 39. místo, Marku Maclovi 44. a Vítu Morávkovi a Ondřeji Štěpánkovi 72.-94. místo.