Vánoční turnaj oddílu stolního tenisu

Poslední akcí kalendářního roku 2018 byl tradiční Vánoční turnaj, který uspořádal oddíl stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov pro své mladé členy. Do již 23. ročníku se zapojil rekordní počet 12 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou výkonnostních kategorií. Ve skupinách se hrály zápasy systémem každý s každým na tři vítězné sety.
Skupinu registrovaných dorostenců a starších žáků vyhrál z 5 účastníků bez ztráty setu Tomáš Březina před Markem Maclem, loňská vítězka Klára Prokopcová se musela spokojit až s 3. místem, ze zdravotních důvodů.

tn p1060564 2018 oddílový vánoční turnaj ml. žáků
Naopak ve skupině začínajících hráčů musel o celkovém vítězi skupiny Ondřeji Malíkovi nad Matyášem Šlesingrem rozhodnout při stejném bodovém zisku 5 bodů až rozdíl setů. O bod méně získal třetí Lukáš Novotný, za Jakubem Víškem se umístila Mia Hammerschmiedová se dvěma získanými body. Povzbuzením do další tréninkové činnosti je skutečnost, že i další v pořadí Natálie Rychterová a Daniel Kosáček získali alespoň jedno vítězství.

Stolní tenis - výsledky

V prosinci 2018 byla posledními zápasy dohrána 1. polovina nového soutěžního ročníku 2018/2019 ve stolním tenise. Družstva mužů TJ Lokomotivy Trutnov si v nich počínala se střídavými úspěchy.
Lepší výsledky se očekávaly od družstva mužů „A“, které po sestupu do Regionálního přeboru 1. třídy mělo bojovat o návrat do vyšší soutěže. Úzký hráčský kádr a častá zranění však způsobily, že většinu utkání odehrálo družstvo s náhradníky, patřící do základní sestavy družstva „B“. Proto po 9 odehraných kolech patří družstvu až 7. místo z 10 účastníků se ziskem 12 bodů a skóre 65:97. V hodnocení úspěšnosti dvouher patří Tomáši Jiránkovi 8. místo s úspěšností 77,78%, další hráč základní sestavy Zdeněk Čurda je klasifikován na 26. místě s úspěšností 42,86%.
Překvapením jsou zatím výsledky družstva mužů „B“ v Regionálním přeboru 3. iřídy, na jehož soupisce jsou i dorostenci a starší žáci oddílu. Po 10 odehraných kolech patří družstvu výborné 2. místo se ziskem 39 bodů za 7 vítězství 2 remízy a jen tříbodovou ztrátou na vedoucí družstvo Spolek přátel stolního tenisu Trutnov B. V hodnocení úspěšnosti dvouher patří Václavu Doubkovi 3. místo, Lence Kaláškové 4. místo a dorostenci Tomáši Březinovi výborné 13 . místo s 67,50% úspěšností. K výborným výsledkům družstva přispěli i další hráči Klára Prokopcová a Marek Macl.
Bez naděje na dobré umístění se zapojili do Regionálního přeboru tříčlenných družstev staršího žactva začínající mladší žáci našeho oddílu. Po 4 odehraných utkáních patří družstvu 5. místo ze 6 účastníků díky kontumačnímu vítězství nad TJ Rudník. Přejeme družstvu, aby v jarní části některý z nastupujících hráčů Lukáš Novotný, Matyáš Šlesingr, Jakub Víšek, Mia Hammerschmiedová nebo Natálie Rychterová získal své první vítězství nad staršími a herně zkušenějšími soupeři.

Stolní tenis - Regionální přebor tříčlenných družstev starších žáků

V neděli 21. října 2018 byl rozehrán nový ročník Regionálního přeboru tříčlenných družstev starších žáků ve stolním tenise. První kolo se odehrálo v herně TJ Sparta Úpice za účasti šesti přihlášených družstev. Soupeři mladých stolních tenistů TJ Lokomotiva Trutnov byla družstva TJ Dvůr Králové nad Labem a TTC Koberce Brázda Vrchlabí.
Ukončením činnosti některých členů nebo přechodem do vyšší věkové kategorie tak vyvstal před našimi nově začínajícími hráči další nelehký úkol, obstát ve hře proti starším a herně vyspělejším soupeřům. S ohledem na tuto nerovnost rozhodla trenérka mládeže Lenka Kalášková o tom, že dá v utkáních příležitost zahrát si všem začínajícím registrovaným hráčům. Družstvo chlapců hrálo ve složení Lukáš Novotný, Matyáš Šlesingr a Jakub Víšek, dívky Miu Hammerschmiedovou a Natálii Rychterovou doplnil Jakub Víšek. Výsledky 0:10 z obou utkání dokazují, že v tomto soutěžním ročníku neobhájí náš oddíl výborné 2. místo z předchozího roku a bude ještě nějaký čas trvat, než naše mladé naděje naváží na předchozí dobré výsledky družstva.
Věříme, že ani tento neúspěch se nepříznivě neprojeví na úsilí, které věnují zlepšení herní činnosti na trénincích, které se konají každé úterý a čtvrtek od 16 do 18 hodin v herně stolního tenisu při ZŠ R. Frimla v Trutnově. Nábor nových perspektivních hráčů je však omezen nejen kapacitou herny, ale i získáním dalšího trenéra z řad bývalých hráčů, ochotného se věnovat výchově nových stolních tenistů. Bez pomoci některých rodičů by stávající situace již nyní byla nezvládnutelná. Oddíl má také problémy s opakovaným ničením sportovního vybavení herny.

Stolní tenisté zahájili novou soutěžní sezonu

V měsíci září 2018 byl rozehrán nový soutěžní ročník 2018-2019 ve stolním tenise. Jako první se z hráčů TJ LOKO Trutnov do něj zapojili nejmladší žáci a žákyně účastí v bodovacím turnaji, který pro ně uspořádal Krajský svaz v sobotu 22.9.2018 v krásné Sportovní hale TJ Tatran Hostinné. Mezi 29 chlapci a 16 holčičkami bylo i po dvou zástupcích našeho oddílu.

stolni tenis 2018 06 m
Protože se jednalo o první soutěžní vystoupení našich mladých nadějí, musíme jediné vítězství Lukáše Novotného nad Radimem Gazárkem z TJ Hostinné a Matyáše Šlesingra nad Matějem Zavackým z TJ Kostelec nad Orlicí v základní pětičlenné skupině považovat za úspěch. V soutěži útěchy již nebodovali. Celkovým vítězem 1. bodovacího turnaje se stal Jan Špalda z SK Dobré.

astolni tenis 2018 07 m
Z holčiček se z vítězství nad Veronikou Novotnou z TJ Josefov v soutěži útěchy radovala Mia Hammerschmiedová, za konečné umístění na 3.-4. místě v útěše získala diplom a 1 bod do průběžného hodnocení. Bez vítězství je zatím Natálie Rychterová, celkovou vítězkou se stala Eliška Čermáková z SK Dobré.

 

Na závěr sezóny uspořádal oddíl stolního tenisu oddílové turnaje dětí a dospělých

Tradičním ukončením hráčské sezóny jsou turnaje, organizované oddílem stolního tenisu pro mladé i dospělé hráče.
Do turnaje dospělých, který se uskutečnil v sobotu 21.4.2018, se zapojilo celkem 9 hráčů, kteří se utkali systémem každý s každým na tři vítězné sety. Celkové vítězství obhájil Tomáš Jiránek před Zdeňkem Čurdou, překvapením bylo třetí místo Michala Doubka před otcem Václavem. Na dalších místech se umístili Lenka Kalášková, Adolf Jiránek, Ladislav Grega, Marek Macl a Tomáš Březina.
Pro vítěze byl připraven pohár, pro ostatní diplomy a věcné ceny. K dobrému průběhu turnaje přispělo i bohaté občerstvení od jednotlivých hráčů a dalších příznivců.

stolni tenis 2018 04 m

Větší účast měl oddílový turnaj dětí a mládeže, který se uskutečnil o týden později. Hráči byli rozděleni do dvou výkonnostních kategorií, ve skupinách se utkali systémem každý s každým na tři vítězné sety.

Podkategorie

Nejlepší sportovci - Stolní tenis

 
 

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965