II. kolo polabské ligy v judu mláďat, tentokrát v Chlumci nad Cidlinou

V sobotu 26.2. 2011 se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo II. kolo polabské ligy v judu mláďat, mladších a starších žáků. Jednalo se již o 24. ročník. O vysoké úrovni a kvalitě této soutěže svědčí fakt, že soutěž absolvovalo 248 závodníků z 27 družstev celé republiky.

Judo-05-2011_m

Trutnovská výprava: ležící: Daniel Hrnčíř
zleva: Vasil Janko, Jaroslav Staněk, Tomáš Jíra, Radek Gottwald, Petr Kudrna

Zůčastnili se např.: Judo Ostrava, Judo Chomutov, Sokol HK, PSK HK, Litokan Litoměřice, Judo Praha Vršovice, Judo Pardubice, Daytoriu Pardubice, Jihlava, Škoda Mladá Boleslav a další. Mezi těmito silnými kluby, ale i mnoha dalšími, se Trutnovští judisté opět neztratili.
I díky reklamní agentuře KaM - pan Zdenek Krčmář, který nám poskytuje sedmi místný automobil, jsme do Chlumce přivezli šest závodníků. Mláďata : Radek Gottwald, Tomáš Jíra, Daniel Hrnčíř a Petr Kudrna, mladší žák Vasil Janko a starší žák Jaroslav Staněk. Zpět do Trutnova jsme přivezli dvě medaile z cenných kovů a jednu "bramborovou".
Výpravu hodnotíme jako úspěšnou. I ti poražení bojovali nejméně dvakrát a to velmi dobře. Zejména Péťa Kudrna 01 v kategorii mláďata do 30 kg, který měl ve váze 21 soupeřů. Základní skupinu po třech soubojích bez zaváhání vyhrál a jako první ze skupiny postoupil do bojů o medaile. Zde chybělo velmi málo. V souboji, kde byl jednoznačně aktivnější a prováděl techniku za technikou, nepřekonal soupeře, který zabodoval na začátku zápasu. Medaili si rozhodně zasloužil, bojoval technicky a kombinačně. Péťa patří mezi zkušenější závodníky, věříme, že brzy vybojuje vysněnou " zlatou ". Třetí místo v kategorii st. žáci do 46 kg, si rozhodně zasloužil  i Jarda Staněk 97, který zůročil svědomitou přípravu a po předchozích neůspěších vybojoval bronzovou medaili. V naši výpravě nejmladší, ale v týmu rovněž zkušený závodník Radek Gottwald 04, byl pořadateli znovu zařazen do kategorie koťata - přípravka. Ve váze do 27 kg dvakrát zvítězil a získal první místo - zlatou medaili.
Děkujeme všem kteří nám "drželi palce", o další reprezentaci Trutnovského juda, tentokrát z Veselí nad Moravou nebo Bratislavy Vás budeme informovat.