Mezinárodní turnaj žáků v Judu

V sobotu 5.3.2011 se na Slovensku konal mezinárodní turnaj žáků v Judu. Na XXX. ročníku VC  Bratislavy se sjely judo kluby z celého Slovenska od Michalovců po Malacky. Dále týmy z Polska, Maďarska, Rakouska a Čech. Českou Republiku reprezentovaly pouze tři kluby. Mezi nimi i oddíl Judo Lokomotiva Trutnov. Bohužel, díky začínajícím jarním prázdninám do Bratislavy dorazil pouze Radek Gottwald 04.

Judo-07-2011_m

3. místo Radek Gottwald

 

Zkušení pořadatelé, rozdělili nejmladší věkovou kategorii koťata, na Slovensku zvanou „ mini “ do čtyřech váhových skupin po 1,5 kg. Tímto vznikli tři skupiny po čtyřech a jedna po pěti závodnících. A zvýšila se tak šance na zisk medaile, což je pro judistická koťata velmi motivující.
Radek Gottwald bojoval ve váze do 27 kg. V prvním zápase porazil, jako jediný pozdějšího vítěze Samuela Lučeniče z 1. Judo klubu Pezinok. V prvních sekundách díky kontra technice získal 7 bodů. Od této chvíle bránil výsledek do konce zápasu. Technicky vyspělejší soupeř bojoval velmi důrazně a pokoušel se obrátit vítězství na svou stranu. Ráďa i přes ronící se slzy se štěstím a velmi těsně, vítězství ubránil. Další dva zápasy s Adimedem Sidievem reprezentujícím Rakouský Judo klub z Vídně a Slovákem Erikem Kozánkem ze Slávie Bratislava prohrál i přesto, že byl na rozdíl od prvního zápasu mnohem aktivnější. Výsledkem je tedy jedna výhra, dvě prohry a zisk bronzové medaile.
Se ziskem cenného kovu a dalšími zkušenostmi odjíždíme z Bratislavy veselí a těšíme se na sobotu 12.3. do Ústí nad Labem.

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965