Úspěšný víkend trutnovského mládežnického juda

Uplynulý víkend se trutnovskému mládežnickému judu velmi dařilo. Svěřenci Jana Valenty a Roberta Gottwalda bojovali ze všech sil.

Judo-09-2011_m

Trutnovská výprava v Turnově

V sobotu 19.3. na prvním kole Samurajské katany v Turnově, získali tři umístění na stupních vítězů. Do Turnova dorazili se šesti závodníky. Tři mláďata, Tomáš Jíra 02, Vasil Janko 01, Petr Kudrna 01, mladší žák Daniel Hrnčíř 00, dva starší žáci Vojtěch Ondráček 98 a Jaroslav Staněk 97. Mladší a starší žáci se neprosadili, jen v zájemném souboji zvítězil Vojtěch Ondráček nad Jaroslavem Staňkem a tím si rozdělili pozice za medailovým umístěním. Mláďata bojovala o poznání lépe.Tomáš Jíra ve váze do 35,8 kg dvakrát zvítězil nad Tomášem Krajčovičem ( TSC Turnov ), Ondřejem Folprechtem ( JC Liberec ) a vybojoval třetí místo. Vasil Janko ve váze do 45,4 kg porazil v prvním zápase Terezu Skrbkovou ( SKPJ Jičín ) a vybojoval druhé místo. Petr Kudrna ve váze do 29,9 kg předvedl výborné Judo. V základní skupině třikrát zvítězil nad Filipem Ivankou ( JK Jablonec n/N ), Vojtěchem Koubkem ( TSC Turnov ) a Janem Janičkem ( Judo Č. Třebová ). Ve finálových soubojích nezaváhal a po vítěztví nad Martinem Škaloudem ( SKPJ Jičín ) a Martinem Nimrou ( DR Pardubice ) jednoznačně zvítězil !

Fotogalerie ze Samurajské katany

V neděli 20.3.  jsme vyrazili na Judorej do Hradce Králové. Zde se konal turnaj přípravek mláďat a mladších žáků. Mladší žáky reprezentoval Daniel Hrnčíř, který si chtěl vylepšit náladu z Turnova. Mláďata reprezentoval  Petr Kudrna, který si chtěl pro změnu prodloužit úspěšný víkend. Dále přibrali šikulky z přípravky, mláďata Karolínku Jankovou 04, Adama Vacka 04, Matěje Krčmáře 03 a Ondřeje Krákoru 03. Výprava byla velmi úspěšná ! Petr Kudrna vyhrál čtyřikrát a jednoznačně zvítězil. Protáhl "šňůru" na devět vyhraných zápasů v řadě. Daniel Hrnčíř napravil neúspěch z Turnova a ve své kategorii rovněž vybojoval zlato. O další cenné kovy se postarala přípravka. Stříbrnou medaili vybojoval Ondřej Krákora. Ve váze do 23 kg třikrát zvítězil. Bronzovou medaili vybojoval Adam Vacek 25 kg a Matěj Krčmář 28 kg, oba závodníci měli pět soupeřů ve skupině. Smůlu si vybrala Karolínka Janková. Ve skupině měla pět "chlapů", všechny řádně potrápila, ale zvítězit se nepodařilo. V Hradci Králové patřili mezi nejlepší družstva, škoda jen, že chřipka nedovolila start Radkovi Gottwaldovi a Janovi Lisému - "kluci příště" !
Bilance uplynulého víkendu je následující: Dva turnaje, dvanáct závodníků, osm cenných kovů. Tři první místa, dvě druhá místa, tři třetí místa.