Chceme se ukázat v co nejlepším světle, hlásí plavkyně před velkou cenou


Trutnov - Tento „rituál“ se opakuje každý rok. Letos tomu bude už po šestadvacáté. Česká plavecká sezona prostě začíná v trutnovském krytém bazénu, kde se bojuje o Velkou cenu města. Setkání špičkových závodníků se uskuteční tento víkend.
„Letošní ročník nijak nevybočí z úspěšných kolejí těch předchozích. Početně bude dokonce obsazený nejlépe za poslední roky, startovat by mělo přibližně 350 plavců. Navýšili to hlavně Poláci, kterých přijede o padesát více než obvykle,“ říká Tomáš Břeň z pořádajícího oddílu TJ Loko FM Servis Trutnov a dodává, že také kvalita závodů bude na velmi dobré úrovni. „I když maličkou kaňkou možná bude, že se u nás letos nepředstaví někteří úplně ti nejlepší plavci, protože v Nymburku zrovna ve stejné době probíhá soustředění reprezentace,“ poznamenal trutnovský trenér.

 

 

Momentálně zřejmě nejlepší český plavec Petr Bartůněk by však v místní pětadvacítce chybět neměl, stejně jako olympionik Tomáš Fučík. „Mezi děvčaty budou patřit ke špičce polské závodnice, které se zúčastňují vrcholných mezinárodních akcí. A věřím, že do bojů o přední příčky promluví i naše holky. Martina Elhenická, Aneta Pechancová i další vypadají v tréninku celkem dobře,“ pochvaluje si Břeň.

„Příprava, musím to zaťukat, zatím vychází opravdu velmi dobře. Až nečekaně,“ naváže s úsměvem na jeho slova právě Aneta Pechancová. Účastnice loňského světového šampionátu v Římě si však zároveň uvědomuje, že úvodní závody sezony, které se poplavou z plného zápřahu, jsou i loterií. „Jako každoročně nás čeká plný program. Na osobní rekordy je ještě brzo, ale určitě se chceme předvést v co nejlepším světle. Jde přeci jen o domácí závody,“ povídá osmnáctiletá reprezentantka. „Hlavně chceme ukázat, komu patří bazén při sobotní kraulové štafetě 4 x 100,“ směje se. Před rokem Pechancová a spol. ozdobily plavecký mítink národním rekordem.

 

Hlavními taháky víkendového programu budou nedělní finálové souboje na 200 m volný způsob, které se konají jako Memoriál J. Č. Matějíčka na počest jednoho z nejlepších plavců z počátku trutnovské éry. Součástí Velké ceny je také 11. ročník plaveckých závodů pro postižené děti a mládež dětských domovů, stacionářů a ústavů ve spolupráci se společností Duha, nadací pro postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Zdroj: Trutnovinky.cz


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965