Plavání je sport řízený Mezinárodní plaveckou federací (FINA), v ČR Českým svazem plaveckých sportů ČSPS). Počátky plavání sahají až do prehistorické doby. Avšak závodní plavání začalo být v Evropě populární až kolem roku 1800 a to pouze ve způsobu zvaném prsa. Kraul, nebo-li volný způsob, byl představen až v roce 1873 Johnem Arthurem Trudgenem, který ho okopíroval od amerických Indiánů. Závodní plavání není založeno jen na fyzické síle, ale současně i na technice, která tvoří cca 50% rychlosti plavce. V roce 1896 se plavání poprvé objevilo na letních olympijských hrách v Aténách.

V Trutnově má plavání velkou tradici a plavci Lokomotivy dlouhodobě dosahují skvělých výsledků (více v záložce historie). Oddíl Lokomotivy nabízí plavání od nejmenších až po vrcholové plavání v celé řadě tréninkových a výukových skupin (více v aktualitách). Oddíl je také pořadatelem celé řady závodů, včetně vrcholných akcí typu MČR nebo Velká cena Trutnova.

Různé plavecké způsoby a další plavecké dovednosti, rozdílné délky tratí, různá intenzita, řada her a soutěží. To vše se vás budou snažit naučit naši zkušení trenéři a instruktoři.

Přijďte mezi nás, těšíme se
Za Výbor oddílu
Mgr. Tomáš Břeň - předseda

 


Nejlepší současní sportovci - Plavání

Historicky nejlepší plavci oddílu

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965