Oddíl PLAVÁNÍ TJ LOKO UP GROUP – výroční zpráva za rok 2021

Jak se nám dařilo v loňském roce………….

Rok 2021 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP GROUP, z důvodu „covidu“, neméně náročný jako rok předešlý, přesto plavci zaznamenali řadu výborných výsledků. Rok 2021 byl také rokem, ve kterém se s úspěšnou dlouholetou kariérou, v 28 letech, úspěšně loučila Martina Elhenická (viz níže). Z důvodů opakovaných „covidových“ uzávěr sportovišť, bohužel ukončilo činnost i několik našich dorostenců. Na mezinárodní scéně náš oddíl reprezentovaly Martina Elhenická ve Stockholmu a s vítězstvími v Radovljici a Šamoríně a Terezie Bischofová, která v dresu juniorské reprezentace ČR zvítězila v motýlkových disciplínách v Kyjevě a Popradu a zúčastnila se v Bělehradě. Terka také vítězstvím v hlavním závodě VC Trutnova (200m VZ), navázala na předchozí vítězství Martiny Elhenické.

plavani vyrocni zprava 2021 01

Do krajského SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného v roce 2021 byli zařazeni Michal Jerman, Terezie Bischofová, Nicol Kirschová, Tomáš Havelka a Kristýna Voborníková.

Oddíl PLAVÁNÍ TJ LOKO UP GROUP – výroční zpráva za rok 2020

Jak se nám dařilo v loňském roce………….

Rok 2020 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP GROUP, stejně jako pro celý sport ovlivněný „Covidem“. Velmi problematické pro náš oddíl bylo opakované uzavírání bazénu, nutnost realizace alternativních „suchých“ tréninků a hledání možností pro trénink ve vodě v ČR mimo Trutnov a v zahraničí.

Po sportovní stránce, vzhledem ke zrušení všech bazénových mezinárodních soutěží, MČR všech věkových kategorií, Krajských přeborů, Českých pohárů a řady dalších soutěží, není moc co hodnotit. Martina Elhenická, zařazená ve VSC, bojovala úspěšně na několika závodech v zahraničí a opět vyhrála hlavní závod VC Trutnova (200 VZ), která se ještě před uzavřením bazénu uskutečnila. Zvítězila i při ČP v dálkovém plavání v Račicích. Naši nejlepší plavci vycestovali na Memoriál Petruszewicze do polské Wroclawi. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného v roce 2020 působili Michal Jerman, Tomáš Havelka, Terezie Bischofová, Nicol Kirschová, Kristýna Voborníková a kritéria splnila i Veronika Hůlková.

vyrocni zprava plavani 2020 01

Oddíl PLAVÁNÍ TJ LOKO UP GROUP – výroční zpráva za rok 2019

Jak se nám dařilo v loňském roce………….

Rok 2019 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP GROUP opět úspěšný. I když oddíl prochází generační obměnou a na jeho chod působí i jiné vlivy.

Po sportovní stránce se plavcům dařilo. Po roční přestávce jsme navázali na dlouhou sérii (od roku 2006) a opět jsme měli zastoupení na vrcholné mezinárodní soutěži, Martina Elhenická bojovala na ME v krátkém bazénu ve skotském Glasgow, působila v reprezentačním výběru a také v RSC MŠMT. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného v roce 2019 působili Karolína Malíková, Veronika Hůlková, Radka Stoklasová, Michal Jerman, Jakub Pásler, Terezie Bischofová a Nicol Kirschová.

vyrocni zprava 2019 05

Družstvu žen v plavecké lize se poprvé po dlouhé sérii trvající třináct let nepodařilo těsně postoupit do finále a bojovalo ve 2. lize. Z důvodu generační výměny tak ženy nenavázaly na skvělé výsledky z minulých let (zlato 2009, stříbro 2014, bronz 2007 a 2008 a 7x 4. místo).

Oddíl PLAVÁNÍ TJ LOKO UP GROUP – výroční zpráva za rok 2018

Jak se nám dařilo v loňském roce………….

Rok 2018 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP GROUP úspěšný.
Po sportovní stránce se plavcům dařilo, i když poprvé od roku 2006 jsme neměli zastoupení na světové soutěži. Na mezinárodním poli v reprezentačním dresu nás reprezentovala Veronika Hůlková na mezistátním víceutkání v Plzni. V reprezentačním výběru jsme měli zastoupení v Heleně Blahové, která však přestoupila do H. Králové. V resortním centru MŠMT byla zařazena Martina Elhenická a Klára Šimánová. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného potom Dominika Brádlová, Karolína Šolínová, Lucie Kraková, Karolína Malíková, Veronika Hůlková, Helena Blahová, Eliška Šutriepková, Radka Stoklasová, Pavlína Smolíková, Michal Jerman, Jakub Pásler a Aleš Umlauf.

Na českých mistrovstvích se zástupcům Lokomotivy velmi dařilo. Družstvo žen v plavecké lize potvrdilo dlouhodobou příslušnost k české špičce a potřinácté v řadě postoupilo do finále, kde obsadilo opět 4. místo ve složení Pechancová, Elhenická, Holubová, Šimánová, Šolínová, Hůlková, Jermanová. Předtím zlato 2009, stříbro 2014, bronz 2007 a 2008.

vyrocni zprava 2018 01

Mezi dospělými vybojovaly ženy 9 medailí, o které se postarala Martina Elhenická (3 zlaté - 3 stříbrné – 2 bronzové) a loučící se Aneta Pechancová stříbrem na své kraulové padesátce.

Oddíl PLAVÁNÍ TJ LOKO UP GROUP – výroční zpráva za rok 2017

Rok 2017 byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP GROUP opět velmi úspěšný.
Po sportovní stránce se plavcům dařilo skvěle. V reprezentačních výběrech jsme měli zastoupení v Martině Elhenické (dospělí), Kláře Šimánové (starší junioři) a Heleně Blahové (mladší junioři). V celostátním SCM byla zařazena Klára Šimánová. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného potom Dominika Brádlová, Karolína Šolínová, Lucie Kraková, Karolína Malíková, Veronika Hůlková, Helena Blahová, Eliška Šutriepková, Jakub Pásler a Aleš Umlauf.
Na vrcholných mezinárodních akcích jsme měli zastoupení v Martině Elhenické a Kláře Šimánové. Martina reprezentovala ČR na MS (50) v Budapešti – 19. místo a SU v Taipei (50) – 9. místo ve štafetě. Klára skvěle reprezentovala na MEJ v Netanye (50) - 14. místo v semifinále a MSJ v Indianapolis (50) - 19. místo.
Na českých mistrovstvích se zástupcům Lokomotivy také velmi dařilo. Družstvo žen v plavecké lize potvrdilo dlouhodobou příslušnost k české špičce a podvanácté v řadě postoupilo do finále, kde obsadilo potřetí v řadě 4. místo ve složení Pechancová, Elhenická, Holubová, Šimánová, Šolínová, Brádlová a Blahová. Předtím zlato 2009, stříbro 2014, bronz 2007 a 2008.

vz plavani 2

Nejlepší současní sportovci - Plavání

Historicky nejlepší plavci oddílu

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965