Plavkyně Holubová pokořila krajský rekord na 800 metrů volný způsob

Zápis do krajských tabulek se podařil o víkendu v místním krytém bazénu domácí plavkyni Kateřině Holubové. Čtrnáctiletá závodnice pokořila krajský rekord v disciplíně na 800 metrů volný způsob, který do té doby držela její oddílová kolegyně Martina Elhenická.
Holubová se blýskla časem 9:11,9 a samozřejmě vybojovala i zlatou medaili. Trutnovská plavkyně se zároveň stala nejúspěšnější závodnicí těchto krajských přeborů, když osmkrát vyhrála a jednou dohmátla na druhém místě. Navíc byla i členkou zlaté štafety na 4 x 50 metrů polohový závod.

tn_Holubov

Plavci TJ Loko FM Servis vůbec prožili skvělý víkend, dvanáctičlenná domácí sestava v konkurenci 140 závodníků ze 14 oddílů Královéhradeckého a Pardubického kraje se postarala o sbírku 51 medailí v individuálních disciplínách a v závodě štafet získala zlato a bronz. Po Kateřině Holubové byla bezpochyby další úspěšnou plavkyní Barbora Suková, která svou kamarádku porazila v disciplíně 400 metrů polohový závod. V ostatních disciplínách, kde startovala, vybojovala stříbrné medaile.

Ostatní medailová umístění: Alena Füllsacková 3-0-3, Denisa Gnolová 1-0-3, Eliška Svobodová 2-3-3, Michaela kosinková 1-1-0, Eliška Jarošová 0-1-4, David Šrůtek 1-0-3, Ema Zámišová 0-0-2 a Szymon Mazur 0-0-1; složení štafet - zlato: Holubová, Suková, Füllsacková a Gnolová; bronz: Zámišová, Svobodová, Jarošová a Kosinková.

Náchod ve znamení melounů, banánů, jablek a pomerančů.
I takové ceny rozdával „Rytíř Hron“

V sobotu se také v náchodském bazénu konal již 9. ročník plavecké soutěže „Cena rytíře Hrona“, které se zúčastnilo devět plaveckých klubů. Do náchodské pětadvacítky se vydalo soutěžit i 29 plaveckých nadějí TJ Loko FM Servis Trutnov, kteří vylovily celkem 28 cenných kovů a také z větší části ovládly hlavní závod na 100 a 200 metrů polohovky.

tn_Hronov3tn_Hronov2

Sto metrů polohový závod s přehledem vyhrál desetiletý Matyáš Nývlt, stříbrnou medaili překvapivě získal Antonín Lahučký. Z kategorie devítiletých na 100 m polohovka vybojovala první místo Adéla Svobodová, druhé místo Filip Vlček a třetí Adéla Barvínková. Z nejmladších, teprve osmiletých, vyhrál bronz Adam Skořepa, z dívek se stejně blýskla Radka Stoklasová. Za starší žáky, kteří plavali 200m, získal třetí místo Jakub Mikyska.

Celková bilance medailových umístění: Matyáš Nývlt (4-0-0), Filip Vlček (2-1-0), Adéla Svobodová (2-1-0), Denis Rychnovský (2-0-0), Kristýna Pradunová (1-1-0), Adéla Barvínková (1-0-2), Matěj Břeň (1-0-0), Antonín Lahučký (0-1-2), Šimon Hlavsa (0-1-0), Karolína Malíková (0-1-0) a po jedné bronzové medaili dále: Jakub Mikyska, Jan Lisý, Adam Skořepa, Radka Stoklasová a Helena Poláková.

Všichni závodníci podali velmi slušné výkony a ukázali, že umí „zabojovat“. Pro plavce ročníků 2001- 2002 to byla generálka schopností před blížícími se Letními poháry České republiky žactva, takže nezbývá než jim popřát, aby se i příští víkend zadařilo a z republikových přeborů přivezli další cenné trofeje.

Náchodští organizátoři závodů se postarali o vynikající atmosféru, hladký průběh a dětem o krásné a hlavně zdravé ceny.

Chrudimská voda trutnovskému žactvu sedla

Už o týden dříve odjelo 14 trutnovských plavců na krajské přebory 10letých a 11letých do Chrudimi, kde byli velmi úspěšní, protože si domů přivezli 39 medailí, řadu krásných umístění v první desítce a mnoho nových osobních rekordů. Závodu se zúčastnilo 14 oddílů

tn_Chrudim2

tn_Chrudim

Nejúspěšnější plavkyní v kategorii jedenáctiletých se stala Romana Lankašová (3-3-0), dále pak Lucie Havelková (0-1-0), Lukáš Dvořák (0-4-0), Michal Papež (0-1-3) a Eliška Kortanová (0-0-1). Ostatní reprezentovali mezi desetiletým, kde nejvíce vynikli: Matyáš Nývlt (4-2-0), Karolína Šolínová (2-3-0), Kristýna Pradunová (2-0-2), Šimon Hlavsa (0-0-3) a Antonín Lahučký (0-1-0). Dobrých výsledků a osobáků dosáhli také Aleš Umlauf, Tobiáš Pražák, Adriana Karbanová a Jaroslav Dušička.

Zlato vybojovala štafeta dívek na 4 x 50 m PZ krásným časem 2:47,4 ve složení: Lankašová, Šolínová, Pradunová a Havelková. Ve stejné disciplíně dosáhli na stříbro v čase 2:49,5 i chlapci Papež, Dvořák, Nývlt, Lahučký. Stejné čtveřice poté uspěli i v závodě na 4 x 50 m VZ, kdo dokonce chlapci a dívky z Trutnova dosáhli stejného času 2:30,0, což oběma družstvům stačilo na stříbrnou medaili.

Krajský pohár v Chrudimi byl kvalifikací na Poháry České republiky 10letého a 11letého žactva, které se budou konat o víkendu 9. - 10. června v Plzni a Brně. Nadějní trutnovští plavci tímto závodem zakončí svou úspěšnou letní sezonu.