Letní pohár plaveckého žactva s osmi medailovými úspěchy

Poslední, ale zároveň nejdůležitější letní závody pro kategorie 10ti a 11tiletého žactva se uskutečnily o víkendu v Brně a Plzni. Na tento mítink se nominovalo z krajských přeborů i třináct plavců našeho oddílu TJ Loko FM Servis. Výkony všech lze hodnotit jako dobré a jistě budou příslibem pro další plaveckou sezonu.

tn_Brno1

Mezi jedenáctiletými nejvíce zazářila Romana Lankašová, která zvítězila v disciplinách 200 m volný způsob (2:31,0) a 400 m volný způsob (5:21,6). Dvě stříbra vybojovala na 100 m polohový závod (1:18,6) a 200 m polohový závod (2:49,0). Do své kompletní sbírky přidala také bronz na 100 m znak (1:18,8). Hezké umístění na sedmé příčce na 200 m volný způsob a deváté na 20 0m znak měl Michal Papež a Lucie Havelková skončila devátá na 800 m volný způsob.

V kategorii desetiletých si v Plzni na nejvyšší stupínek vystoupil vynikající Matyáš Nývlt na 50 m prsa (42,7) a pouhé dvě desetiny vteřiny ho dělily od zisku další zlaté na 100 m prsa (1:32,6), ale radost byla i ze stříbra. Ve stejné disciplíně 100 m prsa (1:34,8) dohmátla jako třetí i Kristýna Pradunová. Ostatní na medailové pozice sice nedosáhli, ale jako pátá skončila na 200 m polohový závod Karolína Šolínová, která i všechny ostatní starty měla v první desítce. Šimon Hlavsa obsadil osmou a devátou příčku v prsařských disciplínách a Antonín Lahučký deváté místo na 50 m znak.