Plavkyně mají z republiky 18 medailí, rovnou třetinu vybojovala Elhenická

Trutnov - Pětice plavkyň TJ Loko FM Servis minulý víkend v plzeňském bazénu bojovala o mistrovské tituly v kategorii dospělých a dorostu. Závod byl současně posledním nominačním na Mistrovství Evropy v dánském Herningu. Aneta Pechancová i Martina Elhenická měly již účast zajištěnou v podobě B-limitu, takže odjížděly s cílem „porvat" se o A-limit.

plavani-2013-39 m

Stupně vítězů na 1500 metrů volným způsobem. Martina Elhenická (uprostřed) zvítězila s obrovským náskokem v čase 16:39,93 a výkonem 801 bodů, na druhém místě dohmátla Kateřina Holubová (vlevo) v čase 16:55,66.

Čtvrtek:
50 VZ – Aneta Pechancová ve finále podlehla pouze Simoně Baumrtové a druhým místem si zajistila stříbrnou medaili a účast v „evropských" štafetách výborným časem 25,53
1500 VZ – tuto disciplínu plavala hned čtveřice trutnovaček a přinesla skvělý výsledek. V kategorii dospělých jsme slavili druhý „double" v historii (po dvojici Řehůřková, Zaplatilková), když Martina Elhenická zvítězila s obrovským náskokem v čase 16:39,93 a výkonem 801 bodů, na druhém místě dohmátla Kateřina Holubová 16:55,66 čímž pokořila limit na MEJ 2014 – zbývá „maličkost" - potvrdit na dlouhém bazénu. Úspěch dovršila šestým místem (17:06,76) Barbora Suková. V kategorii dorostu to stačilo na zlato pro Katku a bronz pro Báru.
100 PZ – Aneta Pechancová získala sice medaili „bramborovou", ale i přesto splnila „evropský" A-limit 1:01,99 a 808 bodů. Bravo!

Pátek:
200 Z – Barbora Suková 4. místo (2:22,28)
400 VZ – Mezi dospělými vybojovala Martina Elhenická stříbrnou medaili v novém osobním rekordu 4:15,36 za Barborou Závadovou z Ostravy. Bronz mezi dorostenkami si na krk pověsila Barbora Suková.
100 M – stříbrná medaile pro Anetu Pechancovou za výkon 1:02,36
200 PZ - výborný výkon Martiny Elhenické 2:15,78 stačil na druhé místo za Simonou Baumrtovou, která v tomto závodě překonala Český rekord.
Štafeta 4x200 VZ – Kvarteto Suková, Pechancová, Holubová a Elhenická atakovalo časem 8:28,49 dosavadní Český rekord, který překonaly vítězky z Ostravy.

plavani-2013-40 m

Trutnovská štafeta na stupních vítězů, vlevo na pozici pro druhý nejlepší tým.

Sobota:
50 Z – „brambora" pro Anetu Pechancovou za 29,05
200 VZ – 3. místo pro Martinu Elhenickou těsně za osobním rekordem 2:01,77 a skvělé dorostenecké stříbro pro Barboru Sukovou 2:05,65
400 PZ – „povinné" stříbro pro Martinu Elhenickou (4:47,41) a skvělé třetí místo pro Báru Sukovou mezi dorostenkami v čase 4:54,80, čímž i ona pokořila limit na MEJ 2014 – a také zbývá „maličkost" - potvrdit na dlouhém bazénu. Pátá v této kategorii doplavala Katka Holubová
Štafeta 4x100 VZ – stejná čtveřice jako na dvojnásobné trati vyplavala trochu nečekané stříbro v čase 3:52,36 a opět stejný scénář: těsně za rekordem ČR, který opět vybojovala Ostrava

Neděle:
50 M – bronzovou medailí se blýskla Aneta Pechancová v čase 27,52
200 P – 4. a 5. místo pro Kateřinu Holubovou (2:42,19) a páté pro Barboru Sukovou (2:42,64)
100 VZ – „brambora" pro Martinu Elhenickou (56,82)
800 VZ – závěrečný závod opět přinesl trochu „sportovní smůly". Martina Elhenická časem 8:53,71 už značně unavená vyplavala stříbro. O tři setiny na čtvrté příčce doplavala Katka Holubová (8:55,83), která se však tímto časem stala mistryní dorostu, opět nepopulární „brambora" patřila Barboře Sukové (9:09,32), jedenáctá skončila Alena Füllsacková 9:41,43.

plavani-2013-41 m

Trutnovský trenér Pavel Pokorný se svými svěřenkyněmi.

Suma sumárum: 18 medailí (3 zlaté – 10 stříbrných – 5 bronzových, navíc 7 „bramborových") – Elhenická (1-4-1), Pechancová (0-2-1), Holubová (2-1-0), Suková (0-1-3), štafety (0-2-0)

A co na to trenér Pavel Pokorný? „Velká spokojenost, toto jsem ani nečekal. Byly tam vynikající výkony u všech, osobní i krajské rekordy, štafety atakovaly rekordy české, co víc si přát. Kaňky se vždy najdou, ale to by nebyl sport."

Zdroj: logo Trutnovinky