Plavkyně přivezly z Podolí pohodlný postup do finále šampionátu družstev

Trutnov - Z druhého místa v semifinále postoupily trutnovské plavkyně do finále mistrovství České republiky družstev. Tedy velmi pohodlně. „Byl to více méně povinný postup," potvrdil trenér TJ Loko FM Servis Tomáš Břeň. Účast Trutnovaček v nejlepší osmičce oddílů v posledních letech je jistota.

plavani2014-005 m

„Výkony holek na postup s přehledem stačily, ale pokud by takhle zaplavaly ve finále, tak by to na dobrý výsledek nestačilo," poznamenal Břeň k víkendovým závodům v pražském Podolí, kde to pro plavkyně z Krkonoš bylo letošní první seznámení s padesátimetrovým bazénem. „Pozitivní výkony předvedla Klára Šimánová," poukázal na vystoupení jičínské posily. Ta si zaplavala několik osobáků a obsadila čtvrté místo na 200 motýlek.

Nejlepší výsledky pro Trutnov vybojovala Martina Elhenická, která v sobotu vyhrála 400 polohovku a druhá byla na 200 motýlek. Nedělní program zahájila maturantka z gymnázia druhým místem na 200 kraul a stříbrná pozice jí patřila i v polohové dvoustovce. Další body z medailových příček přidala Aneta Pechancová, která skončila druhá na 50 kraul a třetí na 100 znak. Druhé místo brala ještě Kateřina Holubová na 800 kraul. Ve štafetách se Trutnovačky také prosadily mezi první tři, sobotní polohovka na 4 x 100 přinesla bronz, v nedělním závodu na 4 x 100 kraul doplavaly jako druhé.

plavani2014-006 m

„Myslím, že můžu mluvit za každou z nás, že tento víkend nedopadl ideálně. Výkony v našem podání nebyly dobré, snad za to může fáze sezóny. Nicméně do finále postupujeme z druhého místa, což je z mého pohledu skvělý," řekla Aneta Pechancová. „Máme měsíc času potrénovat, odpočinout a vyladit. Rozhodně to letos bude boj o medaile," dodala. To samé si myslí i trenér Břeň. „Finále bude od druhého do šestého místa zcela otevřené," poznamenal.

Mistrovství České republiky družstev se uskuteční 5. a 6. dubna v Brně. Do té doby čeká oddíl TJ Loko ještě několik závodů. Již tento víkend se v Trutnově koná Podkrkonošský pohár. Jedná se o regionální závod, na který je přihlášeno 230 závodníků včetně Poláků. Z domácího oddílu by měli startovat všichni plavci, vyjma trojice Elhenická, Holubová a Suková, které se představí na Plzeňském vytrvalci. O týden později vyrazí Trutnovačky na první kolo Českého poháru do Českých Budějovic.