Plavání - Patnáctistovka na Velké ceně Ostravy: 2. Elhenická, 3. Holubová, 4. Suková

Trutnov - Ani z druhého letošního závodu Českého poháru v plavání, který proběhl o víkendu jako Velká cena Ostravy, se trutnovské plavkyně nevrátily bez umístění na stupních vítězů. Ačkoliv na tu nejvyšší příčku tentokrát žádná závodnice Lokomotivy nedosáhla.

plavani-2014-015 m

Patnáctistovka na Velké ceně Ostravy: 2. Elhenická, 3. Holubová, 4. Suková
Nejlépe, co se týká výsledků, dopadla z trutnovského pohledu v Porubě sobotní patnáctistovka, kde se Martina Elhenická, Kateřina Holubová a Barbora Suková srovnaly za sebou na druhém, třetím resp. čtvrtém místě. První den poháru se pak mezi medailistky probojovala Martina ještě na kraulové stovce, kde obsadila třetí místo.

800 kraul: 2. Elhenická, 4. Holubová, 6. Suková

Na dvojnásobné trati v neděli si dvacetiletá reprezentantka o jedno místo polepšila a třetí v tomto závodě skončila Bára, která si v ostravské vodě zaplavala několik osobních rekordů. Ještě jedno druhé místo pro Trutnov získala Martina Elhenická v disciplíně 800 kraul. Do motýlkářských finále na 100 a 200 metrů se probojovala Klára Šimánová a jako nejmladší účastnice se v nich určitě neztratila, když obsadila šestá místa.

Na sever Moravy nevyrazila Aneta Pechancová, která místo závodu Českého poháru dala o víkendu přednost padesátkovému trojboji v polské Jelení Góře. Přestože tam znakařskou a motýlkářskou trať ovládla a v kraulu dohmátla druhá, v celkovém pořadí obsadila druhé místo za polskou účastnicí světových a evropských šampionátů Kamilou Winogrodzkou.