Plavecké šampionáty ve znamení stříbra a „brambor"

Trutnov - Ročníková mistrovství republiky v plavání proběhla minulý víkend v domácím bazénu v Trutnově (12tiletí), Prostějově (13letí) a také v Kopřivnici (14tiletí). Na vrcholných soutěžích reprezentovalo oddíl TJ Loko FM Servis devět závodníků.
plavani201422 m

Ani z těchto šampionátů se nevraceli medailově s prázdnou. Tři stříbrné medaile vybojovala v Kopřivnici Klára Šimánová. V závodě na 200 metrů motýlek si již byla tak jistá vítězstvím, že přehlédla dotahující soupeřku a bylo z toho „jen" stříbro. Stejnou příčku obsadila za suverénní Semanovou také v závodech na 800 kraul a 400 polohově, když tento závod ozdobila krajským rekordem 5:05,54. Šestým místem se v Kopřivnici v závodě na 800 m VZ blýskla Michaela Kosinková.

plavani201423 m

V domácím bazénu se představilo pět trutnovských závodníků, z nichž si nejlépe vedl Matyáš Nývlt, který obhájil jarní stříbro v závodě na 1500 metrů ve velikém osobním rekordu 18:38,86. K tomu přidal také dvě „bramborové placky" ve všestranných polohových závodech na 200 a 400 metrů a také vytvořil dva oddílové rekordy (200 VZ – 2:18,91, 200 PZ – 2:36,95).

plavani201424 m

Velkou smůlu měla Karolína Šolínová, které bronzová medaile na 200 m motýlek unikla o čtyři desetiny. Oddílový rekord a šesté místo vybojovala na poloviční trati v čase 1:14,73. Na místě pátém dohmátl Šimon Hlavsa v závodě na 200 prsa, na poloviční trati obsadil osmé místo. Při své premiéře na MČR si hezké sedmé místo vyplavala Dominika Brádlová. Těsně za první desítkou dohmatávali Tobiáš Pražák, Aleš Umlauf a Romana Lankašová.

Sezonu plavci zakončí republikový šampionát dospělých a dorostu v Plzni od zítřka a závody žáků v partnerské Swidnici a Vysokém Mýtě.