Šimánová „řádila", dařilo se i dalším, oddíl vyhrál v Hradci

Trutnov - V Ústí nad Labem, Hradci Králové a znovu v Ústí. Tři kvalitně obsazené soutěže absolvovali plavci Lokomotivy v posledních týdnech.
plavani-2016-26 mSkvělou formu prezentuje v poslední době Klára Šimánová, která při krajském poháru v Trutnově atakovala časem 2:15,6 český dorostenecký rekord na 200 metrů motýlek. Zaostala za ním jen o tři desetiny. Parádní výkony se snaží přenést na dlouhý bazén, kde na stejné trati usiluje o splnění limitu pro evropský šampionát juniorů.

plavani-2016-27 m

Trutnovská reprezentantka se také představila v obou soutěžích na severu Čech, kde v závodě na 400 m volný způsob zvítězila a zaplavala nejlepší výkon mítinku 4:29,51. Dále přidala vítězství na 200 m motýlek a potvrdila splněný limit do reprezentace na příští sezonu a byla úspěšná i v dalších závodech kde vybojovala pět zlatých a tři stříbrné medaile. Sbírku doplnila bronzem v hlavním závodě na 200 m volný způsob.

V ústecké padesátce Na Klíších byli dále úspěšní Helena Blahová (2-3-1), Eliška Šutriepková (1-1-0), Veronika Hůlková (1-0-1), Kateřina Holubová (0-2-1) a Aleš Umlauf (0-0-1).

V Hradci Králové  plavalo 22 trutnovských závodníků a hned deset jich stálo na stupních vítězů. Oddíl s velkou převahou vyhrál soutěž klubů. V individuálních závodech nejvíce zářila Klára Šimánová a Helena Blahová, obě shodně ve svých kategoriích vyhrály každý závod, na který nastoupily a vezly si domů medaile a ceny za čtyři vítězství.

Zlato na 100 m motýlek vybojoval Jakub Pásler. Se stříbrem a bronzem se vracely Karolína Malíková a Eliška Šutriepková. Stříbro vybojoval Tomáš Havelka a bronzové medaile získali Veronika Hůlková, Filip Vlček, Karolína Šolínová a Radka Stoklasová.