Skvělá zpráva: Plavkyně Šimánová má limit na MEJ

Trutnov - Mezi pět nejlepších juniorek z naší republiky, pro mezistátní utkání jedenácti evropských států, byla nominována plavkyně Klára Šimánová z TJ Loko UP Group Trutnov. Reprezentačnímu trenérovi se za nominaci odvděčila skvělými výkony, když se stala jednou z opor týmu, který vybojoval druhé místo v hodnocení zemí.

tn klara 1
V pražském bazénu Podolí, kde se soutěž konala, vybojovala šestnáctiletá plavkyně tři medaile. Tu nejcennější, stříbrnou, v závodě na 200 metrů motýlek, kdy zároveň časem 2:17,14 splnila limit pro účast na mistrovství Evropy juniorů. Tato vrcholná soutěž se bude konat v izraelském městě Netanya na přelomu června a července.

Parádní vystoupení Klára podtrhla třetím místem v závodě na 800 metrů volným způsobem a ještě přidala páté místo na poloviční trati. Úspěch týmu dokonala ve štafetách. V té nejdelší na 4 x 200 VZ vybojovala se svými kolegyněmi druhé místo.

tn klara2

„Jak kolega Pavel Pokorný, tak Klára pro tento úspěch dělali maximum a limit je splněn zaslouženě a s předstihem. Je tak čas na další kvalitní přípravu včetně soustředění ve Španělsku a zahraničních závodů," uvedl trenér Tomáš Břeň, který věří, že talentovaná reprezentantka splní i limit na MSJ v Indianopolis. „Limit byl původně na stejné úrovni jako MEJ, ale pak byl ještě zpřísněn," vysvětlil.

Na mezistátním utkání v Praze měl Trutnov vlastně dvojnásobné zastoupení, neboť fyzioterapeutkou českého týmu byla Bára Morávková, odchovankyně oddílu a vůbec první trutnovská účastnice MSJ v Mexiku v roce 2008.

tn klara3


Nejlepší současní sportovci - Plavání

Historicky nejlepší plavci oddílu

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965