Zlatý hattrick plavkyně Elhenická ozdobila českým rekordem

Trutnov - Plavci TJ Loko UP Group bojovali od pátku až do včerejška v plzeňském bazénu Na Slovanech v dalším kole seriálu Českého poháru ve vynikající konkurenci 13 států a 600 závodníků. Po vítězství v několika závodech včetně toho hlavního na 400 metrů volný způsob při Velké ceně Prahy minulou neděli se představila ve skvělé formě Martina Elhenická.

plavani 2017-016 m

V Plzni startovala ve všech kraulových disciplínách a vedla si znamenitě, když ve vytrvalostních závodech od prvních metrů obsadila čelo závodů a postupně od pátku kralovala na 800 metrů volný způsob (8:30,15), těsně za českým rekordem. V sobotu se do historických tabulek zapsala na nejdelší kraulové trati 1500 metrů výkonem 16:08,08, což je momentálně nejlepší výkon v Evropě. Včerai pak dovršila zlatý hattrick výkonem 4:10,49 na kraulové čtyřstovce.

plavani 2017-17 m

Na kratších tratích pak obsadila druhé místo na 100 metrů a čtvrtá na 50 a 200 metrů kraul, když tyto tratě podřizovala svým hlavním závodům. „Zatím mi to na podzim docela jede, vyhrála jsem hlavní závod doma v Trutnově, minulý týden v Praze a teď jsem atakovala v Plzni české rekordy a na patnáctistovce to skvěle vyšlo. Věřím, že jsem ještě neřekla poslední slovo a forma bude gradovat při ME v Kodani. Těžké limity na úrovni českých rekordů nebo lepších musím splnit při jediném nominačním závodě při MČR," řekla nám novopečená česká rekordmanka.

plavani-2017-18 m

Parádní stopu zanechaly i další trutnovské plavkyně. Klára Šimánová se po návratu z mistrovství světa juniorů opět vrací do formy. V Plzni to dokázala na motýlkové dvoustovce. Za reprezentantkou Rakouska obsadila stříbrnou pozici časem 2:16,25 a navázala na vítězství z VC Prahy v minulém týdnu na stejné trati. Veronika Hůlková obsadila v novém krajském rekordu třináctiletých žaček 18:08,51 parádní 13. místo mezi dospělými.

plavani 2017-19 m

V Praze od září studující Katka Holubová plavala „áčkové" finálové starty v polohových závodech na 200 a 400 metrů. Do „béčkových" finále postoupila také Karolína Šolínová na 200 metrů motýlek, kde obsadila druhé místo  v kvalitním čase 2:29,76 a Helena Blahová na 50 metrů prsa. Osobních rekordů dosáhli i ostatní plavci Radka Stoklasová, Eliška Šutriepková, Aleš Umlauf, Karolína Malíková, Dominika Brádlová a Lucie Kraková.