Plavkyně Moravíková válcovala konkurenci, několikanásobným krajským přeborníkem je i Havlík

Jedenáctiletí a mladší plavci TJ Loko UP Group soutěžili o krajské medaile v Náchodě, Vysokém Mýtě a Jičíně. Někteří plavci byli na krajských kvalifikačních závodech poprvé, přesto se se ctí pustili do svých závodních tratí, které zdolávali v osobních rekordech.

plavani 2018 38 mDobrou formu si do Náchoda přivezla zejména Jana Moravíková, která převálcovala konkurenci hned v pěti svých individuálních disciplínách. Zvítězila na 100 VZ, 200 VZ, 400 VZ, 800 VZ a 100 M, kdy v kraulových disciplínách vyhrála takzvaně o parník. Ve svém posledních startu na 200 Z vybojovala bronzovou příčku.

Marek Hofman vyplaval třetí místo na 800 VZ. Těsně za stupni vítězů na čtvrté příčce pak skončil na 100 Z a 5. místo získal za 400 VZ. František Pavel Bubaň pak v osobních rekordech skončil čtvrtý na 100 P a pátý na 200 P a 800 VZ.

plavani 2018 39 m

Z Vysokého Mýta se vracel se stříbrnou a „bramborovou“ medailí Daniel Cihlář.

V Jičíně závodili benjamínci oddílu. Někteří získávali zkušenosti na první významnější soutěži. Nejvíce se dařilo Matějovi Havlíkovi, který vylovil čtyři tituly krajského přeborníka.

plavani 2019 40 m

Tereza Umlaufová vybojovala stříbro a bronz, stejně jako Aleš Kukal. Bronzovou medaili si z jičínské pětadvacítky odvezli Lukáš Netík a Martina Šlechtová.

Chlapci ve štafetě 4 x 50 VZ ve složení Havlík, Černý, Zmítko, Kukal vybojovali stříbrnou příčku. Štafeta děvčat obsadila na 4 x 50 VZ 3. místo ve složení Mačková, Dydňanská, Schreiberová, Umlaufová.