Barbora Morávková s medailemi z Portugalska

Na ostrov Madeira v Portugalsku odlétala s reprezentací ČR mladších juniorů plavkyně Barbora Morávková z trutnovské Lokomotivy na mezistátní multiutkání devíti států (Řecko, Polsko, Portugalsko, Brazílie, Švýcarsko, Turecko, Belgie, Kypr a ČR).

plavani05-005_m

Barbora (vpravo) s kolegyněmi z medailových štafet

Barbora měla za úkol vybojovat co nejvíce bodů na kraulových tratích 100 a 200m a pomoci ve všech štafetách k dobrému umístění naší země. Závod se konal v krásném novém 50ti metrovém bazénu. Barbora startovala vůbec jako první z českých reprezentantů čemuž odpovídala její nervozita a tím trochu pokažený závod na 100m VZ – (1:03,03 a 7. místo). Poté však Bára hodila nervozitu za hlavu a její další starty již byly parádní. Ve štafetě na 4 x 100 m Polohový závod byla finišmankou štafety, kterou přivedla k bronzové medaili. Tu samou medaili vybojovala i ve štafetě na 4 x 200 VZ, kde plavala první úsek a předávala jako první. Největším individuálním úspěchem Báry byl závod na 200 m VZ, kde ve skvělém čase 2:12,47 obsadila 3. místo. V závěrečné kraulové štafetě na 4 x 100 m opět Barbora předávala na první pozici, bohužel její reprezentační kolegyně vytvořený náskok neudržely a doplavaly čtvrté.

plavani05-006_m

Barbora (za vlajkou) s reprezentačním výběrem

Celkově české reprezentantky vybojovaly skvělou stříbrnou pozici, když je porazily pouze skvělé Řekyně. Bára nám po příletu řekla: „Bylo pro mě těžké se dostat mezi pět reprezentantek, které letěly. Když se mi to podařilo bylo mým cílem na Madeiře uspět. To se mi myslím po nervózním začátku podařilo. Teď mě ale zase čeká tvrdá dřina a příprava na EYOF v Itálii kam letí pouze 4 reprezentantky. Chci být mezi nimi“.