Plavec Suk v České Třebové ovládl kraulové disciplíny a dostal koláč

Na 25. ročník Ceny Třebovské Lokomotivy se vydalo o víkendu do České Třebové také osm závodníků oddílu TJ Loko FM Servis. Jejich medailová umístění nebyla pro nikoho žádným překvapením. Dobrými výkony, které byly často i osobními rekordy, vybojovali 24 pozic na stupních vítězů.
Matěj Suk ovládl kraulové disciplíny, když v časech 55,26 sekund na sto metrů a 25,76 sekund na padesátku porazil nejen svého oddílového kolegu Patrika Krauseho, ale i všechny další soupeře. K těmto dvěma zlatým medailím přidal ještě dvě stříbra.

Medailová bilance ostatních trutnovských plavců: Patrik Krause 4 - 2 - 0, Adéla Morávková 1 - 4 - 0, Kateřina Holubová 1 - 2 - 2, Tomáš Bartovský 0 - 3 - 1.

tn_Suk

Plavecké tamtamy z České Třebové

Matěj Suk: „Vcelku bych to shrnul jako vydařený závody, hlavně 50 a 100 kraul. Stovka znak byla asi vteřinku za osobákem. Ostatní starty byly pro mě spíš doplňkový, hlavně prsa nejsou má parketa. Sice je odplavu (doplavu), ale výkon není zrovna oslnivý.“

Patrik Krause: „Tyhle závody patří mezi mé nejoblíbenější, tak jsem se těšil. V sobotu jsem si pohlídal postup do finále na 100 znak, následovaly 100 prsa, kde jsem zaplaval dobrý čas 1:10,98 a byl jsem druhý. Stovku polohovku jsem plaval dvě vteřiny za osobákem (1:03,28), ale přesto to stačilo na vítězství. Pak se plaval 100 kraul, kde jsme s Matějem získali pro Trutnov double, kdy mě Matěj porazil o tři desetiny. Ale já byl spokojený, protože jsem si udělal osobák skoro o vteřinu (55,56). V neděli se začalo finálem na 100 znak a oplatil jsem Matějovi porážku z kraulu. Vyhrál jsem v osobním rekordu 1:02,96 právě před ním. Následoval 100 motýl, kde jsem překvapil sám sebe vítězstvím i časem 1:01,66. Poslední disciplínou byl 50 kraul, skončil jsem těsně čtvrtý a čas byl celkem dobrý (26,36), ale vítězství stejně zůstalo v Trutnově zásluhou Matěje. Je fajn, že jsme si rozdělili pět ze šesti možných titulů mezi sebe. Netradiční byly ceny - štrůdl, koláč, chleba, okurky, salám.“