Další výrazný úspěch sportovců Lokomotivy

Triatlonista Pipek převzal ocenění pro nejlepšího sportovce města Trutnova

Slavnostní setkání při příležitosti předání sportovních cen města Trutnova za rok 2010 se uskutečnilo ve středu ve Staré radnici. Hlavní cenu si odnesl devatenáctiletý terénní triatlonista Ondřej Pipek.
„Překvapilo mě, že jsem byl vybrán zrovna já, protože v Trutnově je hodně dobrých sportovců. Vůbec jsem to nečekal. Nikdy jsem žádnou anketu nevyhrál, ani jsem se neumístil,“ uvedl bronzový medailista z mistrovství světa Xterra v kategorii 15 - 19 let.

tn_Pipek3
Ondřej Pipek přebírá pamětní plaketu z rukou starosty Trutnova Ivana Adamce.

tn_pipek4

A právě hlavně díky tomuto výsledku anketu vyhrál. „Je to můj největší dosavadní úspěch a zároveň mně slouží i jako motivace do budoucna,“ prohlásil o závodě na Havaji, kde 1500 metrů plavání, 32 km jízdy na kole a 11 km běhu zdolal za 3 hodiny 17 minut a 4 vteřiny. „Je to rozmanitý sport, kde se může uplatnit podle mě každý, kdo má nějaký základ alespoň z jedné disciplíny,“ prozradil Pipek svou definici triatlonu, ve kterém v loňském roce vyhrál i závod Xterra ve Špindlerově Mlýně a v celkovém hodnocení Českého poháru obsadil třetí místo.

Být oceněn jako nejlepší sportovec města si letošní maturant Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové, který na středeční vyhlášení dorazil přímo ze zkoušek, přirovnává k samotnému úspěchu na světovém šampionátu a pamětní plaketa prý najde doma své místo hned vedle bronzové medaile. „Tuhle sezonu bych chtěl absolvovat celý Český pohár Xterra a mistrovství Evropy v Žitavě.“

tn_oceneni_individualne

Individuální ocenění - zleva Petr Kapitulčin,Ondřej Pipek, Martina Elhenická, Renata Hammová, Martin Petrovický.

Nejlepším mládežnickým sportovcem do 18 let byla zvolena plavkyně Martina Elhenická. Sedmnáctiletá česká reprezentantka a členka Centra sportu MV ČR je spoludržitelkou českých rekordů a držitelkou krajských rekordů dorostu a žen. V loňském roce se zúčastnila 1. Světové olympiády mládeže v Singapuru, kde jednou obsadila i 9. místo. Další úspěchy: 20. místo ME juniorů v Praze, medailistka MČR dospělých, účastnice mezinárodního utkání v Rumunsku, mnohonásobná mistryně ČR dorostu 2010, 2. místo v Českém poháru.

Titul Nejlepší sportovní kolektiv získaly basketbalistky Kary Trutnov, které vyhrály Středoevropskou ligu a obhájily bronz v ligové soutěži. Mládežnickou kategorii týmů ovládly pro změnu mladší dorostenky Kary. Ty zaznamenaly největší úspěch v historii trutnovského mládežnického basketbalu, když vybojovaly extraligový titul.

tn_basketbalistky_KARA

Basketbalistky Kary Trutnov.

tn_basketbalistky_dorostenky

Mladší dorostenky Kary Trutnov.

Z prostředí bezedných košů vzešli i nejlepší trenéři roku 2010 - Petr Kapitulčin a Martin Petrovický. Kapitulčin byl koučem českého národního týmu na olympijských hrách mládeže v Singapuru (13. místo) a dovedl k již zmiňovanému titulu družstvo mladších dorostenek. Trenér Petrovický byl, jako asistent v ženské reprezentaci, u fenomenálního úspěchu na mistrovství světa, kde český výběr vybojoval stříbrnou medaili. O úspěších ligového družstva, které vede, zde už také zmínka padla.

Cenu za významný přínos trutnovskému sportu se tělovýchovná komise rozhodla dát Renatě Hammové. Dlouholetá cvičitelka plavání rodičů s dětmi a stále aktivní rozhodčí plavání oslavila v loňském roce 70. narozeniny.

Přehled oceněných sportovců:

nejlepší sportovec: Ondřej Pipek (terénní triatlon)
nejlepší mládežnický sportovec do 18 let: Martina Elhenická (plavání)
nejlepší sportovní kolektiv: ženské družstvo Kara Trutnov (basketbal)
nejlepší mládežnický sportovní kolektiv do 18 let: mladší dorostenky Kary Trutnov (basketbal)
nejlepší trenér: Petr Kapitulčin, Martin Petrovický (oba basketbal)
cena za významný přínos trutnovskému sportu: Renata Hammová (plavání - cvičitelka, rozhodčí)