S trenérkou míříme na čas, který je lepší než český rekord

Byla to taková klasika. Osobáky nepadaly, ale časy, která Martina Elhenická zaplavala při Velké ceně Trutnova, byly dle jejího vyjádření docela slušné. To ostatně potvrzoval výkon v hlavním závodě na 200 metrů, který vyhrála časem 2:01,40. „Plavala jsem tady asi o vteřinu a půl rychleji než loni, takže ten posun je pro mě pozitivní,“ poznamenala závodnice Lokomotivy, která zítra slaví narozeniny.
plavani 2019 14 m
Kraulová dvoustovka pro trutnovskou reprezentantku byla takovým jediným směrodatným startem, který jí mohl ukázat, jak je na tom na začátku sezony. A špatné to není, pokud navíc vezmeme v potaz, že má za sebou přípravnou fázi sezony, kdy zatím ani nic moc rychlého neplavala. „Pořád jsme plavali objemy a když tam bylo něco rychle, tak to byla osmistovka nebo čtyřstovka,“ přiblížila Martina Elhenická.

Při víkendových startech v domácím bazénu tak cítila, že její tělo postrádá ještě takovou tu závodní rychlost. „Všechny závody jsem rozjížděla hrozně pomalu. Teď ale na tom začneme pracovat, aby se to zase někam posunulo,“ naznačila reprezentantka, která se připravuje v pražské skupině pod trenérkou Petrou Škábovou.

V následujících týdnech bude mít před sebou výzvu: pokusit se splnit limit pro účast na prosincovém mistrovství Evropy v Glasgow. Od pátku do neděle se zúčastní Světového poháru v Berlíně, kde poplave 50, 100, 400 a 800 kraul a 400 polohovku, ale na německém výjezdu ještě útok na kvalifikační čas neplánuje. To až o týden později na Plzeňských sprintech. „A kdyby to nevyšlo, tak pak máme ještě jedny závody v Záhřebu,“ prozradila Martina a dodala, že v chorvatské metropoli předtím stráví týdenní soustředění.

Nejreálněji se zdá splnění nominace na kraulové čtyřstovce, kde je limit o dvě vteřin pomalejší než její osobák. Na dvoustovce je přibližně stejný jako její nejlepší výkon a nejrychlejší je na osmistovce. „Je dokonce rychlejší i než český rekord, ale na druhou stranu je to vlastně čas, na který míříme s trenérkou,“ prozradila trutnovská plavkyně.


Nejlepší současní sportovci - Plavání

Historicky nejlepší plavci oddílu

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965