Velká cena Trutnova v plavání: obhájí domácí Martina Elhenická vítězství?


 Říjnový podnik v krytém bazénu Velká cena města Trutnova opět zahajuje domácí plaveckou sezonu, která těm nejlepším vyvrcholí na olympiádě v Londýně. Sedmadvacáté pokračování trutnovského závodu by se v letošním roce mohlo zapsat do historie jedním z těch kvalitněji obsazených mítinků. Přihlášeno je 360 závodníků.
„Přijet by měl Petr Bartůněk, dorazí určitě i silní Poláci, přihlášena je už Sandra Kazíková, která se dává do formy po druhém dítěti,“ prozradil Tomáš Břeň z pořádajícího oddílu TJ Loko FM Servis Trutnov. Účast přislíbila také Barbora Závadová, ale ta před pár dny, společně se Simonou Baumrtovou,  dostala pozvání zúčastnit se Světového poháru v Dubaji.

Sestava domácích plavců bude nabitá svými hvězdami. „Celý oddíl se těší. Je to taková zkouška předtím, jak by celá sezona mohla vypadat,“ sdělila Aneta Pechancová, do které jsou vkládány největší naděje.

tn_elhen

 

V programu Velké ceny se premiérově poplave v sobotu večer štafeta na 4 x 50 metrů kraul a právě domácí sprinterka bude mít první příležitost otestovat si formu na padesátimetrovém úseku, kde usiluje o splnění limitu pro olympiádu v Londýně. Na červnovém mítinku v Paříži zaostala devatenáctiletá reprezentantka za B limitem o pouhé čtyři setiny. „Na první úsek štafety se budu asi nejvíc soustředit. Aspoň uvidíme, kde máme začít,“ usmála se Pechancová.

Další disciplíny v trutnovském bazénu zůstávají v tradičním složení. Závodní víkend zahájí v sobotu dopoledne 12. ročník plaveckých závodů pro postižené děti a mládež dětských domovů, stacionářů a ústavů ve spolupráci se společností Duha, nadací pro postižené mozkovou obrnou Trutnov. „Zajímavé budou závody o Velkou cenu města Trutnova na 200 polohovce starší a mladší žáci,“ poznamenal domácí trenér Tomáš Břeň a vzápětí dodal, že všechny závody budou určitě pěkné.

tn_Elhenicka_5km

Největší pozornost samozřejmě poutá finále na 200 metrů volný způsob. A domácí plavkyně Martina Elhenická. Studentka místního gymnázia se stala v loňském roce historicky první trutnovskou vítězkou hlavního závodu Velké ceny. „ A letos chci být historicky první dvojnásobnou vítězkou,“ zubila se reprezentantka, která den po finále slaví osmnácté narozeniny.

V létě jí však přípravu narušila nemoc a zranění kostrče. „Nějaké kilometry mi chybí a není jich málo, ale plave se mi dobře, tak doufám, že to zvládnu,“ vyprávěla a přitom vzpomínala na rok starý triumf. „Ze závodu si toho moc nepamatuju, ale vzpomenu si na obrovskou radost po závodě a nejen moji, ale i všech okolo.“ A jestli o víkendu při obhajobě pocítí nervozitu? „Ne, já nervózní nebývám. Fakt to neřeším a nestresuju se,“ odpověděla sympatická blondýnka.

 

Podívejte se na reportáž z loňského ročníku

 

 

 

 


Nejlepší současní sportovci - Plavání

Historicky nejlepší plavci oddílu

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965