Lukáš Netík 2x čtvrtý, Natálka 12. a 5.

Minulý týden se nesl v duchu šachů, a to přímo 3 šachových turnajů rozdělených do 4 dnů v řadě za sebou. Nejprve ve čtvrtek odstartoval Přebor Královéhradeckého kraje mládeže v šachu - O putovní pohár Města Trutnova, který se konal v Havlovicích. Startovní listina obsahovala celkem 17 jmen v kateengorii HD14 a 10 jmen v kategorii HD16. Turnaj byl rozdělen do dvou dnů po třech kolech, dohromady tedy 6 kol. Náš klub reprezentovala dvojice Lukáš Netík a Natalia Dekker.

Jak se našim zástupcům dařilo?

Lukáš Netík získal 4 body, když prohrál pouze s vítězem a druhým v pořadí! Lukáš měl stejný počet bodů jako třetí v konečném pořadí, ale pomocné hodnocení rozhodlo v neprospěch Lukáše a skončil "až" 4. Natálce se tam dobře nevedlo, když získala pouze 2,5 bodu ze šesti možných a umístila se na 12. pozici.

žákovský turnaj havlovice 2022 1 upraveno

Velikonoční víkend v Hostinném

O den později, v sobotu se uskutečnil Žákovský Velikonoční turnaj 2022 v Hostinném na 7 kol. Zde si proti sobě mohli zahrát žáci (2006 a mladší - Skupina A) a (2011 a mladší - Skupina B). Zastoupení jsme měli opět pouze v kategorii staších stejnou dvojicí jako z Havlovic. Zlepšení v turnaji se podařilo Natálce, která skončila na 5. místě se ziskem 4 bodů. O místo před ní, ovšem na první pozici bez medaile, se umístil Lukáš Netík, který získal také 4 body. Měl však ze 4 bodových nejlepší pomocné hodnocení. Turnaje se v kategorii starších zúčastnilo 9 žáků a 6 žákyň.

žákovský turnaj v hostinném 2022

Třetí a poslední turnaj (v neděli) byl již 66. ročník Velikočního bleskového turnaje - Memoriál Františka Šoulavého. Jediným Trutnovským zástupcem byl Karel Dupenopulos, který se umístil na pěkném 25. místě ze 64 účastníků v silné konkurenci. Úspěch je především předvedený výkon v turnaji, kde Karel dosáhl až na 1928 bodů!

Poděkování patří organizátorům a vedoucím turnajů, kteří tyto akce pořádají a zajišťují jejich hladký průběh.