Nevídaný kiks Lásky

Uplynulou neděli jsme se sešli k 3.kolu Krajské soutěže, kdy za námi přijeli soupeři ze Lomnice nad Popelkou. V sestavě sice bez nových posil, jinak ale kompletní, jsme si věřili na vítězství. Hráči z Lomnice nastoupili v běžné sestavě, kdy jejich věkový průměr je celých 60 let, tedy o 10 let více než náš.

První skončila partie na 1. šachovnici remízou někdy kolem 17. tahu. Když nastoupí silný hráč jako Vláďa v popředí, tak se nám dost uleví. Po úvodní plichtě přišel doslova Trutnovský uragán - 7 výher v řadě. Konečný výsledek byl tedy 7,5:0,5 pro domácí.

Neuvěřitelná výhra byla Honzy Míla, který zvítězil nad Tomášem Láskou v koncovce ačkoliv měl koně méně (bez figur, 5v5 pěšci, Láska měl na g-sloupci dvojpěsce). Bláznivá partie

3. Velká cena v Rychnově nad Kněžnou

Termín: sobota 26. listopadu 2022

Místo a časSportovní hala Romana Šebrleho při Gymnáziu Rychnov n. K.

Propozice 3.VC

Při větší učasti tzn. alespoň 3 dětí z oddílu - kroužku lze zajistit společný odvoz jedním autem i doprovod po dobu turnaje. Stejně jako u předchozí VC v Červeným Kostelci. Pouze dřívějši odjezd z Trutnova. Kontaktujte mě: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kachní šachy na Chess.com

Zahrajte si dnes (tj. 14.11.2022) novou šachovou variantu "Duck chess" česky Kachní šachy! Kromě obvyklých šachových kamenů je součástí i nový kámen "duck" neboli kachna. Tu si hráči po odehraném tahu střídají a mohou ji umístit na kterékoliv pole na šachovnici, které není obsazené jiným kamenem. 

Nejdříve udělá hráč tah jako u běžných šachů a následně umístí kachu na libovolné pole. Kachnu není možné v průběhu partie sebrat jiným kamenem. Můžete tak například zamezit soupeři, aby udělal rošádu tím, že dáte kachnu mezi krále a věž. Určitě brzy zjistíte, jak může být Kachna velmi otravná i zdatným obráncem. Hra končí sebráním krále.

Dnes se pořádá na chess.com turnaj v této variantě. Účast přislíbil i česká jednička GM David Navarra nebo legenda GM Yasser Seirawan. Začátek v 22:00.  Ceny pro tři nejlepší netitulové hráče. 

Pozvánka na turnaj.

lide 001 12

Jsem si jistý, že pravidla brzy pochopíte.

Další šachové témara: https://www.nss.cz/

*ve Fide pravidlech jsou figurky = tzv. kameny

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965