Šachový turnaj v rapidu v Libňatově

Dne 9. 6. 2024 proběhl v Libňatově II. ročník šachového turnaje pro hráče narozené v roce 2004 a mladší. Hrálo se o putovní pohár obce Libňatov. Hráči by byli rozděleni do dvou skupin. V jedné byli hráči do 12 let a ve druhé byli ostatní do 2004 a mladší.

sachy 2024 3 m

V 1 skupině bylo 13 hráčů ve druhé 12. Prostory tohoto kulturního domu přímo vybízeli k tomu, aby hráči podali velice kvalitní výkony na svých šachových polích. Hlavním rozhodčím byl Petr Čechura z Náchoda, jemuž zdárně sekundovala Petirová z Jičina.

Šachový turnaj Kamenná Góra

V sobotu 4. 5. 2024 se uskutečnil u našich severních sousedů v prostorách centra kultury šachový turnaj w Otwartych mistrzostwavch poviatu Kamiennogórskieho.

Akce se zúčastnilo 80 hráčů ze čtyrech zemí všech věkových kategorií, od žáků až po seniory. Nejstaršímu účastníkovi bylo neuvěřitelných 93 let. Hrálo se Švýcarským systémem na devět kol s časem 15 minut na partii pro každého hráče.

sachy 2024 02 m

Celý turnaj se nesl ve velice přátelské atmosféře. Turnaje se zúčastnili i dva hráči Lokomotivy Trutnov – Zdeněk Albrecht a Adriana Albrechtová. Pochvalu zaslouží pořadatelé Wieslaw Lipien a Wojciech Kmiecik za bezvadnou organizaci a rozhodcovskou práci. Vítězy byli všichni zúčastnění, jelikož strávili krásný sobotní den v partě milovníků královské hry a jejich rodinných příslušníků.
Zdeněk Albrecht se v celkovém pořadí umístil na 24. místě, Adriana Albrechtová skončila v kategorii žen na krásném druhém místě, v celkovém pořadí obsadila 38. místo.

sachy 2024 04 m

Úspěch žákovského družstva TJ Lokomotivy Trutnov v šachu

Žákovské šachové družstvo ve složení Korbel, Netík, Ludvík, Dekker a Seifert vyhrálo nejdřív skupinu západ KHŠS bez ztráty bodu po 7 kolech a postoupilo do finálové skupiny.
V této skupině se utkalo s postupujícími ze skupiny východ. Tady utrpělo jedinou porážku, ale protože porazili nejlepší družstvo z východní skupiny, zvítězili v této finálové skupině.