Šachový turnaj v rapidu v Libňatově

Dne 9. 6. 2024 proběhl v Libňatově II. ročník šachového turnaje pro hráče narozené v roce 2004 a mladší. Hrálo se o putovní pohár obce Libňatov. Hráči by byli rozděleni do dvou skupin. V jedné byli hráči do 12 let a ve druhé byli ostatní do 2004 a mladší.

sachy 2024 3 m

V 1 skupině bylo 13 hráčů ve druhé 12. Prostory tohoto kulturního domu přímo vybízeli k tomu, aby hráči podali velice kvalitní výkony na svých šachových polích. Hlavním rozhodčím byl Petr Čechura z Náchoda, jemuž zdárně sekundovala Petirová z Jičina.

Turnaj se hrál švýcarským systémem na 6 kol. V mladší kategorie by se dalo říci, že nedošlo k velkým překvapením na pořadí. Vyhrál Zika (Panda) před Šimůnkem (Lípa) a Ludvíkem ( LOKO Trutnov) 4. Brož (N. Bydžov) 5. Cvrčková (Náchod) 6. Hejna (Náchod) 7. Trejbal (Hořice) 8. Čapek (Náchod) 9. Janák ( PŠŠ), 10. Ďouba (Jilemnice), 11. Jelínek (Bakov/Jizerou) 12. Loukota (Jilemnice), 13. Drahošová Ž (Chrudim).

sachy 2024 7 m

U starší kategorie se ovšem děly věci. 2x nám prohrál loňský vítěz turnaje a už jistý vítěz partie nečekaně prohrál v posledním kole, na prvním místě se tak usadil hráč, který ho porazil.

Turnaj starších Vyhrál Mareš A (LOKO Trutnov) před Vokůrkou (Náchod) a Marholdem (Jičín) 4. Zima ( Náchod), 5. Krym ( N.Bydžov), 6. Petirová (Jičín), 7. Jílek (Jičín), 8. Korbel (LOKO Trutnov), 9. Kotyk (LOKO Trutnov), 10. Pitrmuc (Jilemnice), 11. Kašpar (PŠŠ), 12. Hušek (LOKO Trutnov).
Putovní pohár skončil opět v rukou LOKO Trutnov, protože měl už 2 výhry na pořadí oddílů, zatímco Hořice a Panda jenom jednu.
Ceny do turnaje věnovalo ředitelství KRNAPu, obec Libňatov a Ubytování u Foltýnů.