Červnový díl pořadu V šachu

Premiéra pořadu byla v pátek 24.6 na ČT sport. Po premiéře je možné se na pořad podívat na adrese:

Moderátorka Karolína Čásenská ve studiu přivítá organizátora Pražského mezinárodního šachového festivalu Petra Boleslava a hlavní téma 247. dílu V šachu je tím jasně dané.

V turnaji Masters se dařilo oběma českým reprezentantům, Davidu Navarovi a Thai Dai Van Nguyenovi. Oba uhráli 5 bodů a na některé partie se můžete těšit v analýze v elektronické tužce. Štáb pořadu také připravil delší rozhovor s vítězem Masters Pentalou Harikrišnou, který dlouhodobě žije v Praze. Naopak v turnaji Challengers obsadili čeští reprezentanti poslední místa, která jim ovšem náležela i podle papírových předpokladů. O vítězství se rozhodovalo až v tiebreaku mezi dvěma mladými velmistry Niemannem a Keymerem. Zvítězil druhý jmenovaný a zajistil si tak pozvánku do příštího ročníku Masters.

Reportáž je připravena také z dalších turnajů festivalu, Futures pro mladé naděje a Openu, kterého se zúčastnilo více než 300 hráčů ze čtyřech desítek zemí světa.

Soutěžní otázka: Kdo obsadil třetí příčku na Pražském mezinárodním šachovém festivalu v turnaji Masters? Odpovídat můžete do konce července na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyhrát šachové knihy Tichý mat, Příběhy šachových figur a Šachové motivy v heraldice.