Oddíl triatlonu založili v roce 1993 pánové Pavel Sychra a Stanislav Opočenský. Mezi první členy patřili Viktor Kuhn, Karel Křížek a Petr Holub, později se připojili Martin Vais a Pavel Káňa. Nejlepších výsledků v začátcích oddílu dosahoval Petr Holub, zejména v dlouhém triatlonu.

Vais

elhenicka

frybova

Na konci devadesátých let dokonce v Trutnově existovaly triatlonové oddíly dva, když pod názvem TTC Dědkádo objížděla závody regionálního i českého poháru parta kolem Radka Horáčka a Michala Králíka. Na přelomu milénia došlo ke sjednocení obou oddílů pod hlavičkou Lokomotivy Trutnov.

Dalším impulsem k rozvoji trutnovského triatlonu bylo zavedení pravidelných společných plaveckých tréninků. Zlepšováni plavecké výkonnosti umožnilo našim závodníkům i úspěšnou účast na závodech ČP a MČR v olympijském triatlonu. Později se pak noví triatleti rekrutovali z bývalých členů plaveckého oddílu (např. Petr Šorm, Jakub Jarkovský). Oddílem prošlo i několik žen (např. Barbora Kutíková, později členka cyklistické profistáje), nadále ale zůstává triatlon v Trutnově většinově "pánským klubem".

 

Meisner Vondra kana

Chcete-li se dozvědět více o triatlonovém dění v ČR i ve světě, sledujte stránky: www.triatlet.cz

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965