Mladí triatleti sbírají zkušenosti. A rovnou i medaile


Trutnov - Členové triatlonového oddílu trutnovské Lokomotivy mají za sebou první část sezony. Pro většinu z nich je to sezona premiérová, a tak je cílem především získávání zkušeností.
triatlon-2016-01 m

Mladí sportovci se učí skloubit tréninky tří různých disciplín a také jejich propojení při samotném závodě. Nové je vše také pro trenéry. „Není jednoduché sladit potřeby a možnosti dětí různého věku a různé výkonnosti v plavání, jízdě na kole a běhu," říká hlavní kouč Pavel Káňa. „Všichni se však do triatlonu zakousli a je vidět, že je závody i tréninky baví. Nejvíc zábavy asi přinesl nácvik depa (převlékání), které je vlastně čtvrtou disciplínou triatlonu," dodává.

Nábor do oddílu triatlonu


Oddíl triatlonu přijímá od ledna 2016 nové členy ve věku od 8 do 80 let. Informační schůzka pro zájemce a jejich rodiče proběhne v pondělí 14. 12. 2015 v 17 hodin v klubovně krytého bazénu v Trutnově.

triatlon n

Trutnovský triatlon pro každého


letak-dolce-2015

 

 

Ve středu 5. 8. v 17 hodin odstartuje v
Dolcích další ročník populárního Trutnovského triatlonu.
Závodit se bude na tratích 400 metrů plavání,12 km cyklistiky na horském kole a 3,5 km běhu. Tyto relativně kratší distance lákají nejširší sportovní veřejnost, ale prověří i zkušené sportovce.
Závod je vypsán pro jednotlivce všech kategorií a také pro tříčlenné, nebo dvoučlenné štafety.
V minulých letech se triatlonu účastnilo kolem stovky sportovců.
Celý závod se odehraje v areálu autokempu Dolce a blízkém okolí.
Pro závodníky, jejich doprovod i diváky je připraven doprovodný program a po vyhlášení výsledků i bigbítový koncert.

 

 

 

 

Oddíl triatlonu založili v roce 1993 pánové Pavel Sychra a Stanislav Opočenský. Mezi první členy patřili Viktor Kuhn, Karel Křížek a Petr Holub, později se připojili Martin Vais a Pavel Káňa. Nejlepších výsledků v začátcích oddílu dosahoval Petr Holub, zejména v dlouhém triatlonu.

Vais

Triatlon je individuální sport zahrnující tři disciplíny ( plavání, jízda na kole a běh ), které je nutné absolvovat v těsném sledu po sobě. Jeho vznik je spojován s tradičními testy "přežití" provozovanými americkými záchranáři v 70.letech 20.století. Na olympíjských hrách se poprvé objevil v roce 2000 v Sydney.

2

Další články...

  1. Tréninky

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965