Krajské závody přinesly plavcům medailové žně

Trutnov - Krajské přebory Východních Čech 12ti, 13ti a 14tiletého žactva, dorostu a dospělých se uskutečnily minulý víkend v trutnovském bazénu a domácí borci vybojovali celkem 92 medailových umístění - 34 zlatých, 33 stříbrných a 25 bronzových kovů. Pro žáky ročníků 2002, 2001 a 2000 byl tento krajský přebor jediným kvalifikačním závodem na mistrovství republiky.

plavani-2014-17 m

Mezi nejlepší trutnovské závodníky patřili Matyáš Nývlt, který všech devět startů proměnil ve zlaté medaile, Romana Lankašová se čtyřmi zlatými a dvěma stříbrnými medailemi, Klára Šimánová se třemi zlatými a šesti stříbrnými medailemi, Karolína Šolínová (2-3-2), Lukáš Dvořák (1-2-0), Aleš Umlauf (1-1-1), Tobiáš Pražák (1-0-2), Šimon Hlavsa (0-3-6) a Michaela Kosinková (0-1-0). Sbírku cenných kovů doplnil Lukáš Kábrt a Jaroslav Dušička každý po jedné bronzové medaili.

Mezi dorostenci a dospělými vylovila osm zlatých, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile Kateřina Holubová, Martina Elhenická (3-0-2), Bára Suková (2-10-2) a Alena Füllsacková (0-0-5).

Mladší, teprve deseti a jedenáctiletí plavci TJ Loko FM Servis se na své „krajáče" vydali v brzkých ranních hodinách do Svitav, kde nakonec vybojovali celkem 51 cenných kovů.

Mezi největší borce patřili Karolína Malíková (6-0-0), Filip Vlček (4-2-0), Eliška Šutriepková (3-1-1), Jakub Pásler ( 2-2-2), Veronika Hůlková (2-1-2), Lucie Kraková (2-1-1), Adéla Barvínková ( 1-3-1), Helena Poláková (1-3-0), Radka Stoklasová (0-1-1), Adam Skořepa (0-1-0) a po jedné bronzové také Adéla Justová, Kryštof Pásler a Tomáš Haufer.

plavani-2014-18 m

Výborně si vedly také štafety dívek, které obsadily vynikající první místa na 4 x 50m PZ i 4 x 50m VZ. Pozadu nezůstali ani chlapci, kteří na 4 x 50m PZ i 4 x 50m VZ vybojovali krásné stříbrné medaile. Velkou pochvalu si ovšem zaslouží všichni mladí plavci, neboť ukázali svou výbornou plaveckou formu, chuť závodit a hlavně vylepšit si své dosavadní osobní rekordy.

plavani-2014-19 m

Poslední a zároveň nejdůležitější závody pro všechny mladé plavecké naděje se budou konat v Domažlicích, Chomutově a Pardubicích.¨