Plavkyně Elhenická posouvala v Dánsku kraulařské osobáky

Trutnov - Jeden závod vyhrála, v jednom skončila druhá a v dalších dvou si vytvořila nové osobní rekordy. Trutnovská plavkyně Martina Elhenická výborně reprezentovala na čtyřdenním mítinku Danish Open v Kodani.
plavani-07-2015 m

Jedenadvacetiletá plavkyně potvrdila v dánské metropoli dobru formu, která ji před třemi týdny na Českém poháru v Hradci zajistila splnění limitu pro mistrovství světa. „Povedly se mi ale jen ty kratší tratě, protože poslední dva týdny jsme už odpočívali. Ty dlouhé tratě se plavou líp z plného tréninku," sdělila závodnice TJ Loko FM Servis Trutnov, která se připravuje v Praze na Strahově.

Martina Elhenická na Danish Open

1500 VZ  1. místo (16:55,67)
800 VZ   2. místo (8:52,26)
400 VZ   4. místo (4:19,03)
200 VZ  11. místo (2:04,68)

Na severu Evropy se představila ve čtyřech kraulových disciplínách. První den to byla osmistovka. „Úplně mi nevyšla, ale byla to moje blbost, že jsem to rozjela rychle," řekla sebekriticky plavkyně, která však dohmátla za vítěznou Lauridsenovou na druhém místě. Druhý den přišel start na 200 VZ. Osobák z dopolední části dokázala odpoledne, kdy Simona Baumrtová přepsala český rekord, ještě o vteřinu stlačit dolů.

plavani-08-2015 m

Třetí den kodaňského mítinku přinesl trutnovské plavkyni vítězství na patnáctistovce časem, který nebyl tak daleko za osobákem. Druhé v pořadí ujela o osm sekund. Závěrečný den čekala Martinu čtyřstovka. Výkonem 4:19,03 zaostala na čtvrtém místě 75 setin od stupňů vítězů, ale především to byl další osobák a splněný B-limit na světový šampionát. Za čtyři měsíce tak v Kazani poplave i tuto trať. „Bylo to poprvé, co jsem plavala na dlouhém bazénu pod 4:20," těšilo reprezentantku. Oproti starému maximu se zlepšila o čtyři vteřiny.

plavani-09-2015 mČeská výprava v Kodani - zleva: Barbora Závadová, Simona Baumrtová, Jan Šefl, Martina Moravčíková a Martina Elhenická.

Po návratu z Dánska se tento víkend Martina Elhenická a také další trutnovské závodnice představí na finále mistrovství republiky družstev v Plzni.