Jak se plavcům dařilo v roce 2016

Trutnov - Loňský rok byl pro plavecký oddíl a Sportovní středisko TJ Loko UP Group opět velmi úspěšný. A před pár dny předseda Tomáš Břeň zpracoval výroční zprávu, kterou nám ro redakce poslal ke zveřejnění.

tn 2016 01

Jak říká název oddílu, podařilo se podepsat smlouvu s novým generálním partnerem do roku 2020.

Po sportovní stránce se plavcům výrazně dařilo. V reprezentačních výběrech jsme měli zastoupení v Martině Elhenické (dospělí) a Kláře Šimánové (starší junioři). V celostátním SCM byla zařazena Kateřina Holubová. V krajském SCM pod vedením Tomáše Břeně a Pavla Pokorného potom Klára Šimánová, Romana Lankašová, Dominika Brádlová, Karolína Šolínová, Lucie Kraková, Karolína Malíková a Aleš Umlauf.

Na vrcholných mezinárodních akcích jsme měli zastoupení v Martině Elhenické a Kláře Šimánové. Martina reprezentovala na ME (50) v Londýně a MS (25) v kanadském Windsoru, kde obsadila 15. místo na 800 VZ. Klára byla nominována na MU středoevropských států v Sofii, s týmem odletěla, ale na místě onemocněla a nestartovala. Výrazně se však prosadila na silně obsazeném mítinku ve Vídní (2 x 2. místo).

tn 2016 02

Na českých mistrovstvích se zástupcům Lokomotivy také velmi dařilo. Družstvo žen v plavecké lize potvrdilo dlouhodobou příslušnost k české špičce a pojedenácté v řadě postoupilo do finále, kde obsadilo nečekané 4. místo ve složení Pechancová, Elhenická, Holubová, Šimánová, Lankašová, Šolínová, Brádlová a Blahová.

Mezi dospělými vybojovaly ženy 10 medailí, o které se postarala Martina Elhenická (2 zlaté - 1 stříbrná - 3 bronzové), Klára Šimánová (0-1-2) a štafeta žen byla bronzová na 4x200 VZ ve složení Šimánová, Holubová, Brádlová a Elhenická. Ve sprinterských štafetách 4x50 VZ a PZ nahradila D. Brádlovou Aneta Pechancová a byla z toho skvělá čtvrtá místa. Do finále „A" mezi dospělými se probojovala již více studující a pracující Aneta Pechancová a Kateřina Holubová. Poprvé na „dospělácké" republice plavali Aleš Umlauf, Helena Blahová a Veronika Hůlková.

Martina Elhenická skončila v seriálu Českého poháru na skvělém druhém místě, Klára Šimánová na nečekaném 7. místě.

V kategorii dorostu se na MČR o 18 medailových umístění v těžké konkurenci postaraly Klára Šimánová (6-3-3) a Kateřina Holubová (0-0-6). Medailistky doplnili Aleš Umlauf a Romana Lankašová.

V kategorii žactva Trutnováci přivezli z MČR 29 medailí (12-4-13). V kategorii starších žáků titul mistra ČR vybojoval Jakub Pásler na 200m M, který přidal ještě bronz na 200m M v zimě. Mezi staršími žačkami si dvě bronzové medaile přivezla Dominika Brádlová. Bronz ve štafetě na 4x50 PZ vyplavalo kvarteto Pásler K., Vlček, Pásler J. a Haufer. Těsně pod stupni vítězů doplavali Vlček, Šolínová, Kraková a Malíková. Ve druhé desítce pak Pásler K., Barvínková, Pražák.

tn 2016 03

Mezi mladšími žáky se nejlépe dařilo Heleně Blahové a Veronice Hůlkové. Prvně jmenovaná zářila na prsařských tratích (4 zlaté) a polohovkách (5 bronzových), Veronika dominovala na dlouhých kraulech se třemi zlatými a jednou bronzovou.  Eliška Šutriepková byla stříbrná na 200m M. Výše jmenované závodnice doplnila Radka Stoklasová a společně vyhrály všechny čtyři štafety, které byly v roce 2016 na programu. Tomáš Havelka obsadil 4. místo na 200m znak. V této kategorii náš oddíl ještě reprezentovali Justová, Bryknarová, Skořepa.

Na pohárech ČR 10-11ti letých žáků si dobře vedla Vanda Stejskalová s jednou stříbrnou a dvěma bronzovými z kraulových tratí. Bronzovou za 100m M si vyplavala Terezie Bischofová. Obě děvčata doplnila do dvou stříbrných štafet Nikol Kirschová a vystřídaly se sestry Mikešovy. V individuálních startech měla smůlu N. Kirschová se čtyřmi „bramborami", jedno 4. místo vyplaval i Šimon Pohner. Dále se zúčastnili Jókala, Mikešová T. a A., Rajsner, Kortan, Zdráhal.

Celou řadu dalších vítězství a medailí přiváželi plavci Lokomotivy v průběhu roku z krajských přeborů a různých pohárových soutěží včetně Českého poháru. Plavci též překonali řadu oddílových a krajských rekordů (Elhenická, Šimánová, Blahová, Hůlková, Šutriepková, Vlček, Pásler J., Havelka, Pohner). Dva české dorostenecké rekordy zaplavala Klára Šimánová na 1500m VZ (16:48,17) a 200m M (2:14,27).

tn 2016 04

Plavecký oddíl zorganizoval 32. VC Trutnova včetně 17. soutěže pro postižené děti a 3. ročníku memoriálu Pavla Sobotky, MČR mladšího žactva a dalších sedm soutěží krajského formátu.

Je třeba též poděkovat všem trenérům, instruktorům a rozhodčím, kteří se podílejí na celém systému výchovy mladých sportovců od přípravek, přes kondiční a zájmové až po vrcholové plavání a také pořádání soutěží. Zvláštní poděkování patří všem partnerům a sponzorům.

Naši plavci byli oceněni mezi nejlepšími sportovci TJ Loko, Martina Elhenická byla vyhlášena nejlepší sportovkyní města. Tomáš Břeň byl nominován do trenérsko-metodické komise ČSPS.

tn 2016 05

Výbor oddílu hospodařil s vyrovnaným rozpočtem a pracoval ve složení: Tomáš Břeň - předseda, Pavel Pokorný - organizační a sportovní činnost, Lenka Davidová - organizační činnost, Vladimír Stejskal - hospodář a Marcela Morávková - oblast rozhodčích.

V roce 2017 vyhlížíme MS v Budapešti, ME v Kodani, MEJ v Netanye a MSJ v Indianopolisu.

Tomáš Břeň


Nejlepší současní sportovci - Plavání

Historicky nejlepší plavci oddílu

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965