Plavci opět s pohárem z Náchoda. Holubová a Kirschová na stupních ve dvojboji

Potřinácté z posledních šestnácti ročníků závodů Modrá stuha města Náchoda přivezli plavci TJ Loko UP Group pohár za vítězství v soutěži družstev. V letošním roce plavci Lokomotivy dominovali, když další oddíly (startovalo 19 klubů) doslova deklasovali a oproti druhému nasbírali vice než dvojnásobek bodů.

plavani 2018 009 m

V soutěži jednotlivců byl hlavním závodem tradiční „prsařský dvojboj“ na 50 a 200 metrů. Součet bodů z těchto disciplín opět udělal radost i trutnovským plavcům a trenérům.
Po bok vítězů a medailistů v dresu Lokomotivy z minulých ročníků se letos zařadila Kateřina Holubová mezi dospělými, když obsadila třetí místo. Mezi mladšími žačkami obsadila stříbrnou příčku Nicol Kirschová.
Kromě „dvojboje“ stáli plavci Lokomotivy celkem třicetkrát na stupních vítězů a vybojovali 7 zlatých, 10 stříbrných a 13 bronzových. Na této bohaté sbírce se podílelo těchto 12 plavců:Kirschová Nicolas (ročník 2006) - 200P (1.), 200PZ (1.), 100M (2.),100VZ (3.), 50P (3.), 2. místo Modrá Stuha
Holubová Kateřina (1998) - 200PZ (1.), 200P (2.), 100Z (2.),100M (3.), 100VZ (3.), 3. místo Modrá Stuha
Hůlková Veronika (2004) - 200PZ (1.), 100VZ (2.), 100M (2.), 100Z (3.)
Bischofová Terezie (2006) - 100M (1. místo),100VZ (2.)
Šolínová Karolína (2002) - 100M (1.), 200PZ (3.)
Šutriepková Eliška (2004) - 100M (1.), 100VZ (3.)
Havelka Tomáš (2004) - 100Z (2.), 50P (3.)
Jerman Michal (2004) - 100VZ (2.), 200PZ (3.)
Malíková Karolína (2003) - 100VZ (2.), 100Z (3.)
Stoklasová Radka (2004) - 100Z (2.)
Umlauf Aleš (2001) - 200PZ (3.), 100VZ (3.)
Stejskalová Vanda (2006) - 200PZ (3.)
plavani 2018 010 m
„Před finále ligy se nám zadařilo v Náchodě i v Jablonci, kde na stupních vítězů opakovaně stála Pavlína Smolíková a Matěj Havlík. Věříme, že na finále se dá dohromady i nemocná Klára Šimánová a odjedeme bojovat o medaili v plné síle,“ sdělil nám trenér Tomáš Břeň.