Plavci Jerman a Bischofová jsou bronzoví na mistrovství ČR

O prvním prázdninovém víkendu se konaly mistrovské soutěže ČR žákovských kategorií v plavání. Závodníci TJ Loko UP GROUP Trutnov se proto vydali napříč republikou ke svým vrcholným závodům.

plavani 2018 25 m

Čtrnáctiletí závodníci (ročník 2004) bojovali o cenné kovy na MČR na 50metrovém bazénu v Českých Budějovicích. Mezi 32 nejlepších plavců v jednotlivých disciplínách se kvalifikovali Veronika Hůlková, Eliška Šutriepková, Radka Stoklasová, Valerie Bryknarová, Michal Jerman a Tomáš Havelka, většina v maximálním počtu šesti disciplín.

Nejúspěšnějším z nich byl Michal Jerman, který vybojoval bronzovou medaili v disciplíně 100 volným způsobem časem 58,05 s. O pouhé dvě setiny mu unikla medaile v poloviční kraulové trati na 50 metrů a ve vynikajícím čase 26,48 dohmátl na nepopulárním čtvrtém místě. Přidal pak ještě 6. místo na 200 m a 7. na 400 m volným způsobem. Všechny své kraulové disciplíny plaval ve výrazných osobních rekordech.

plavani 2018 28 m

Těsně pod stupni vítězů ve svých startech skončila Veronika Hůlková, když 4. místa vybojovala na 400 a 800 m volným způsobem, 5. místo přidala v disciplíně 400 polohový závod, sedmá pak doplavala na 200 m volným způsobem a desátá na 200 znak. Udržela tak kontakt s republikovou špičkou v řadě svých disciplín. Eliška Šutriepková dohmátla na 6. místě na 200 m motýl, na 10. místě pak na 800 m volným způsobem. Ostatní závodníci obsadili umístění za první desítkou.

Trutnovské závodnice Terezie Bischofová a Vanda Stejskalová měly šampionát ročníku 2006 v 25metrovém plaveckém bazénu v Kopřivnici. A i tady to cinklo. Na třetím místě v osobním rekordu v disciplíně 200 motýl dohmátla Terezie Bischofová.

plavani 2018 26 m

Na poloviční trati pak opět v osobním rekordu skončila šestá a 11. místo přidala na 400 polohový závod. Krok s republikovou špičkou pak držela i Vanda Stejskalová, když dohmátla na 8. příčce na tratích 400 volným způsobem a 400 polohově a jedenáctá skončila na 800 volným způsobem. I ona si zaplavala osobní rekordy. Škoda neúčasti Nicol Kirschové, která by jistě bojovala o přední umístění.

plavani 2018 27 m

Trutnovské plavání tak opět dokázalo, že drží kontakt s republikovou špičkou. „Ukazuje se, že o medailích a předních umístěních rozhodují setiny a tudíž detaily už v žákovských kategoriích. Špička se stále rozšiřuje (na každém MČR startuje okolo 90 klubů) a třeba ve vteřině se umístí deset plavců. Je nutné na vrcholné soutěži plavat osobáky, aby plavec měl šanci posunout se výš. Gratuluji všem, kteří se na mistráky kvalifikovali,“ zhodnotil krátce mistrovství trenér Tomáš Břeň.