Basketbalové starší minižákyně U13 slaví zlatou medaili

Tým starších minižákyně se ve dnech 10.-12.5. zúčastnil festivalu starších minižákyň v Brandýse. Turnaje se zúčastnilo 12 týmů z celé republiky, kterým se nepodařilo postoupit na mistrovství ČR. Tam se po těsné porážce v prodloužení s Jičínem neprobojoval ani náš tým, který tak odjel poměřit síly s ostatními nepostoupivšími týmy právě do Brandýsa. Na turnaji náš tým odehrál celkem 5 zápasů a v žádném z nich nepoznal hořkost porážky. Rozjezd měla Lokomotiva velmi pozvolný, sice vyhrála svou skupinu, když porazila TJ OP Prostějov i BC Benešov, ale výkony měly do ideálu velmi daleko. V sobotu začaly vyřazovací boje a možná nejtěžší pro náš tým bylo čtvrtfinále, kdy nám soupeřem byl Basket Ostrava. Po většinu zápasu Trutnov dotahoval a v zápase musel řešit několik krizových okamžiků. Naštěstí hráčky zvýšily bojovnost, začaly se prát o vítězství a zápas nakonec otočily a připsaly si 3 vítězství, které posunulo minižačky do bojů o medaile. V semifinále nás čekala Slovanka. Hráčky za to vzaly hned od začátku a již v první čtvrtině si vypracovaly až 15ti bodové vedení. Soupeř skóre trošku korigoval, ale vítězství jsme si vzít nenechaly a u hráček vypukla obrovská radost z postupu do finále, kde nás čekal tým Klatov. Ve finále jsme po 3 čtvrtiny předváděly vynikající výkon, kdy jsme se opíraly o perfektní obranu a týmový útok. Na začátku 4. části vedly už o 18 bodů. Bohužel poslední část se nám vůbec nepovedla, v závěru jsme se strachovaly o vítězství a zápas nakonec dospěl do prodloužení. V něm hráčky sebraly poslední zbytky fyzických i psychických sil a po závěrečném hvizdu se mohly tak radovat z vítězství. Pro náš tým jde o pěkný úspěch, základem úspěchu byly týmové výkony a ve vyřazovacích bojích výborná bojovnost. Jako třešničku na dortu trutnovačky ovládly i týmové soutěže ve střelbě a dvojtaktech. Za své výkony následně byly oceněny i A. Týfová, která byla ostatními trenéry zařazena do nejlepší pětky turnaje a T. Plašilová, která se dokonce stala vůbec nejužitečnější hráčkou turnaje.

basketbal minizakyne u13 2019

Hráčky, které se podílely na tomto vynikajícím úspěchu:
T. Plašilová, A. Týfová, C. Zitová, V. Kulichová, K. Rosulková, V. Vargová, M. Semelková, A. Pecháčková, L. Křivská, T. Marečková, A. Zahradníková, I. Bönischová, E. Rozsévačová, T. Dyntrová, J. Hůlková, A. Chlebová

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965