Boxeři Bernáček a Svoboda zvítězili u Baltu

Boxeři Vojtěch Bernáček a Marek Svoboda zvítězili o víkendu 2. - 3. 4. 2022  na mezinárodním turnaji mládeže v polském Ornetě. Ve městě, které leží na severu země u Baltského moře a má ve svém znaku draka jako Trutnov, se představili ještě Vendula Hovorková a Jonáš Kyselica. Oba získali stříbrnou medaili.

Trutnovský klub odcestoval do Polska společně s boxery z Neratovic. Všechny měl pod taktovkou trenér Milan Ondráško, který svým svěřencům naplánoval i zastávku v Gdaňsku, kde si s nimi dal koupačku v ledovém Baltu.

box 2022 03 m

Silně obsazený turnaj v sobotu nabídl více než 40 duelů, v neděli proběhly finálové boje. Trojnásobný mistr ČR Vojtěch Bernáček postoupil přes volný los přímo do finále, kde vyřídil vysokého Patryka Dudu. To Marek Svoboda si cestu do finále musel probít přes soupeře a uspěl. A vítězně pak vyšel i z finálové bitvy.

box 2022 04 m

Shodnou bilanci jedné výhry a jedné prohry dosáhli v turnaji Vendula Hovorková a Jonáš Kyselica a obsadili druhé místo.

Zdroj: trutnovinky.cz