Úspěšné Trutnovské kuželkářské mládí

Kuželkářský oddíl trutnovské Lokomotivy již od padesátých let minulého století marně usiluje o výstavbu vícedráhy a stále využívá svoji stařičkou kuželnu - dvoudráhu v Polské ulici - která byla postavena již v roce 1929.

I v těchto podmínkách se v posledních sezónách velmi daří práce s mládeží.

Momentálně 15 nadějí kuželkářského sportu ve věku od 11 do 14 let zasvěcují do tajů kuželek dva trenéři s mnohaletou praxí.I v omezených tréninkových možnostech (pouze 1x týdně od 14 do 17 hodin) dosahují mladé naděje výborných výsledků.

Pro mladší a starší žactvo pořádá Česká kuželkářská asociace ojedinělou soutěž v celém světě - Pohár mladých nadějí,jehož se v jeho 13.ročníku v sezóně 2008/2009 zúčastnilo více než 400 nadějných kuželkářů z celé republiky.

Vítězné družstvo TJ Lokomotiva Trutnov - M. Plšek, E. Kammelová a P. Kotek

Vítězné družstvo TJ Lokomotiva Trutnov- M. Plšek, E. Kammelová a P. Kotek

Do finále 16 nejlepších v každé kategorii,které se konalo na naší jediné osmidráze v Olomouci (už z toho je patrné o jak unikátní soutěž se jedná) se probojovali i dva trutnovské talenty - Eva Kammelová a Marek Plšek.

Eva obsadila po finále 16.místo, Marek (narozen 15.03.1998) skončil na skvělém 5.místě je krůček pod stupni vítězů.Má však před sebou ještě 3 sezóny v žákovské kategorii a velké předpoklady k dalšímu zlepšování.

Dalším, neméně velkým úspěchem,je vítězství ve Východočeském poháru mládeže družstev.Mladí trutnovští kuželkáři dokázali v posledním turnaji v Rychnově n. Kněžnou uhájit své vedoucí postavení a po všech šesti odehraných turnajích stanuli na stupínku nejvyšším.Hlavní měrou se o to zasloužili již jmenovaní Eva Kammelová, Marek Plšek a třetím do družstva byl Petr Kotek. Vítězství v této soutěži patří mezi hezké úspěchy kuželkářského sportu v Trutnově

Pořadí družstev:

1. Lokomotiva Trutnov 27 bodů
  2. START Rychnov n.Kn. 25 bodů
  3. Loko Česká Třebová 23 body

V jednotlivcích obsadila Eva Kammelová 2.místo mezi staršími žáky a žačkami, Marek Plšek a Petr Kotek pak dosáhli mezi mladšími na 5.,resp. 6.místo.Zajímavostí této soutěže je i to, že spolu soutěžili v jedné kategorii hoši a děvčata.

Nejlepší starší žáci a žákyně - Eva Kammelová, J. Hartmann a V Rykr

Avšak nejen poctivým a pravidelným tréninkem je živ tento mladý kolektiv. Trenéři za vydatné pomoci drobných sponzorů připravují miniturnaje na ukončení školního roku (každý musí přinést vysvědčení a dle něj získává určitou bonifikaci - v červnu 2008 byly na 8 vysvědčeních samé jedničky !!!) a hlavně společný turnaj s rodiči vždy na přelomu roku o vánočních prázdninách. Na tomto turnaji si svoje dovednosti vyzkouší i přítomní rodiče a příbuzní a možno říci, že to velmi pomáhá vztahům mezi rodiči a trenéry a ty jsou naprosto bezproblémové.

A trenéři by mohli mít jen radost, že se stále hlásí noví zájemci,mezi nimiž lze rozeznat budoucí dobré hráče, jen ten nedostatek prostoru a času je problémem pro další zkvalitňování tréninkového procesu……