Kuželky Trutnov

Senzace: Dva finalisté Mistrovství ČR = 3 medaile

Úplnou bombou skončila účast hráčů Lokomotivy Trutnov ve finálových bojích Mistrovství ČR jednotlivců.

Bomba č. 1 : ROMAN STRAKA
Hráč, který se po letech působení v Náchodě, kde se podílel na 8 mistrovských titulech jako člen extraligového družstva SKK Primátor Náchod, vrátil do Trutnova, kde žije a kde s kuželkami jako žáček začínal. Konec sezóny 2014/2015, v níž byl nejlepším hráčem Východočeské divize, okořenil skvělým vystoupením na finále Mist- rovství republiky jednotlivců mužů v Poděbradech. Po sobotní kvalifikaci mu patřilo 7. místo s malým odstupem na bronzovou příčku. V nedělním finále však obsadil druhé místo a získal bronzovou medaili, když lepší byli jen 2 čeští reprezentanti, kteří za pár dnů odjíždí na Mistrovství světa do německého Speichersdorfu. Další nominované na tento šampionát nechal daleko za sebou. Závěr soutěže bylo pěkné dra- ma, za Romanem bylo hodně „těsno".
Výsledky :    1. Martin Vaněk               (HKK Olomouc)        644 + 602    1246

Bomba č. 2 : starší žák DAVID CHALOUPKA
Až do čtvrtka náhradník startovní listiny Mistrovství republiky. Vše změnil telefo-nát ředitelky Mistrovství trutnovskému trenérovi dorostu o omluvě jednoho z účast-níků a tak se David stal 28. finalistou. To, co však potom ve Vrchlabí předvedl, nelze nazvat jinak než fantazie. Pod vedením trenéra L.Němce (mimochodem Davidova dědečka) stál dvakrát na stupních vítězů. V sobotní soutěži na 100 hodů sdružených obsadil 3.místo ve skvělém osobním rekordu (490), při čemž ho od stříbra dělil jen horší výkon v dorážkové, což je kriterium při shodném výsledku. Nejlepších 16 žáků ze sobotní soutěže se pak utkalo o tituly ve Sprintu a Davidovi byl sobotní bronz málo a ve Sprintu hraném K.O. systémem „kosil" jednoho soupeře za druhým a až ve finále „narazil". Za stavu 1:1 rozhodovala tzv. „náhlá smrt" na 3 hody, v níž byl jeho soupeř šťastnější v poměru 19:17.
Výsledky :    Mistrovství ČR na 100 hodů sdružených
                 1. Dominik Schüller          (B.Ratíškovice)          517
                 2. Jaroslav Soukup           (SKK Jičín)                490  (dorážková 178)
                 3. DAVID CHALOUPKA   (LOKO TUTNOV)     490  (dorážková 160)
                 4. Denis Hofman               (SKK Náchod)          482
                 5. Tomáš Gasper               (KK Vracov)             472
                 atd.
                 Mistrovství ČR ve Sprintu
                 1. Milan Dřevecký            (Start Rychnov)
                 2. DAVID CHALOUPKA   (LOKO TRUTNOV)
                 3. Petr Vaněk                   (TJ Červený Kostelec)
                 atd.

kuzelky-2015-16 m

David Chaloupka sspolu s trenérem L. Němcem

Pro úplnost zmiňme ještě výsledek Evy Kammelové, odchovankyně oddílu, která momentálně hostuje v ligovém družstvu žen SKK Jičín. V Mistrovství ČR juniorek v Praze na žižkovské čtyřdráze obsadila 26. místo výkonem 503 kuželek v disciplině na 120 hodů sdružených, k postupu do finále jí, bohužel, chybělo 7 kuželek.

Konec sezóny 2014/2015 opět ukázal sílu trutnovského kuželkářského sportu i přes (a musíme to opakovat stále) handicap chybějícího moderního sportoviště. Jen pro zajímavost : o víkendu se bojovalo o 14 sad medailí ve všech kategoriích – a z 42 „kusů" pouze 4 putují do klubů, které nemají čtyřdráhu – jedna do Červeného Kostel-e a tři právě do Trutnova.

Zpravoval : Petr Holý st., trenér dorostu