KUŽELKY TRUTNOV - Skvělý výsledek A družstva v 1. lize

Velmi cenné, dalo by se říci skoro senzační vítězství, přivezlo A družstva Lokomotivy z jihu Čech z Českých Velenic, města, které je hraničním s Rakouskem. B družstvo pokračovalo v dost zvláštním rozlosování - z prvních 8 utkání hraje 6x u soupeřů a v Solnici nemělo naději na úspěch. Výtečně si vedli hráči C družstva ve Dvoře Králové, když si odvezli oba body z utkání s dvorskou rezervou. A poříčtí deklasovali Déčko Trutnova po výtečném výkonu na kuželně v Olympu.

1. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA – 3.kolo :
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE : LOKOMOTIVA TRUTNOV A 2:6 3493:3513 !!!
Od prvních hodů trutnovští svého soupeře válcovali, ale 30 hodů před koncem byli domácí vpředu o 7 kuželek. Fantastická závěrečná dorážková Michala Rolfa však přece jen zaji- stila 2 cenné body pro hosty. Ono také toto vítězství je převážně zásluhou vynikající hry v dorážkové celého družstva. Jinak po první třetině vedli hosté rozdílem 85 kuželek
po výtečném výkonu Romana Straky, ve dvou třetinách to stále bylo 51 kuželek do plusu, aby před posledními 30 hody vedli domácí o již zmíněných 7 kuželek. Vítězství na drahách soupeře je vždy potěšitelné, zvláště pak, když je to vítězství nováčka soutěže. Sobotní utkání s KK Zábřeh bude dalším prubířským kamenem v nejvyšší české soutěži
Nejlepší hráči : Roman Straka 619, David Ryzák 597, Marek Plšek 587, Kamil Fiebinger +

KK SOLNICE : LOKOMOTIVA TRUTNOV B 14:2 2536:2434
Jak již bylo uvedeno, rozlosování souteže znovu poslalo B družstvo na dráhy soupeře. A když k tomu připočteme jen průměrný výkon, musí si na první body ještě počkat. Rozhodnuto bylo již po dvou hráčích, když domácí „utekli“ o 84 kuželek. Šanci k bodům bude mít již v pátek v utkání proti rezervě Červeného Kostelce.
Nejlepší hráči : Miloš Veigl 435, David Chaloupka 418, Jaroslav Jeníček 405, Petr Holý
ml. 400 – u Solnice pak Martin Kozel 457.

LOKOMOTIVA TRUTNOV D : TJ POŘÍČÍ 6:10 2480:2587
Tvrdou lekci udělili poříčtí trutnovskému D družstvu. Hlavní zásluhu na tom mají Miroslav Kužel a Jan Roza svými skvělými výkony 491 a 460. Katastrofální u trutnovských byla opět hlavně dorážková (-79) a 60 chyb !!! Po první třetině vedli hodté 0:4 a o 100 kuželek a
bylo „vymalováno“
Nejlepší hráči : Trutnov D – Josef Doležal 432, Marek Ondráško 423, Zdeněk Khol 419, Jiří Procházka 418, Poříčí - Miroslav Kužel 491, Jan Roza 460, Daniel Havrda
424, Milan Lauber 423
1. SKK Jičín C 2 2 0 0 24:8 4
2. LOKOMOTIVA TRUTNOV C 2 2 0 0 22:10 4
3. TJ POŘÍČÍ 2 2 0 0 20:12 4
11. LOKOMOTIVA TRUTNOV D 2 0 0 2 8:24 0

TJ DVŮR KRÁLOVÉ B : LOKOMOTIVA TRUTNOV C 4:12 2408:2447
Trutnovské C družstvo využilo slabšího výkonu domácích a získalo cenné dva body. Rozuzlení však přišlo až v samém závěru. Před poslední dvojicí vedli dvorší o 24 kuželek, avšak nejlepší trutnovský borec Antonín Sucharda (424) deklasoval naopak nejslabšího dvorského o 63 a vítězství putovalo do Trutnova. C družstvo je tak mezi třemi kluby, které zatím „jedou“ bez ztráty kytičky.

Nejlepší hráči : Antonín Sucharda 424, Petr Kotek 422, Milan Kačer 417, Karel Slavík 415 - u soupeřů pak Kateřina Šmídová 445

PROGRAM NA TENTO TÝDEN :
Čt 26.09. 18.30 Vč divize LOKOMOTIVA B (13.) : TJ Č. Kostelec B (10.) v Olympu
Pá 27.09. 17.00 Vč přebor LOKOMOTIVA C (2.) : KK Milovice (9.) v Olympu
Pá 20.09. 17.00 Vč přebor TJ POŘÍČÍ (3.) : SKK Jičín C (1.) v Poříčí
Pá 20.09. 17.00 Vč přebor KK Milovice (10.) : LOKOMOTIVA D (11.) v Milovicích
So 28.09. 13.30 1.KLM LOKOMOTIVA A (4.) : KK Zábřek (2.) v Olympu
Ne 29.09. ČESKÝ POHÁR JUNIORŮ (Vrchlabí) – Lokomotivu budou reprezentovat David Chaloup-
ka, David Ryzák a Marek Žoudlík
Ne 29.09. POHÁR MLADÝCH NADĚJÍ (v Olympu) – mezi cca 50 startujícími bude i šest trut-