Kuželky - Jen dva body pro Trutnov

Na body chudší byl tento víkend pro trutnovská družstva. Hned úvodem je potřeba dodat, že všichni soupeři se vypjali k výborným výkonům a vylepšili svá letošní
maxima.

1. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA MUŽŮ
4.kolo : KK VYŠKOV : LOKOMOTIVA TRUTNOV A 5:3 3471:3412
A začněme výsledkem domácích proti KK Zábřeh před 14 dny – 4:4 3291:3271 ! Tedy Vyškov se polepšil o 180 kuželek. A hosté brali bod za remizu při výkonu o 141
kuželek nižším než jaký dokázalo předvést trutnovské A družstvo. A to ještě při takřka kolapsu jednoho člena kolektivu. Utkání se strany hostí opět zahájila osvědčená dvojice Roman Straka a Marek Plšek. Asi nevyšlo vše jak si představovali, ale stav 1:1 při malinkém náskoku domácích nebyl vůbec špatný. Při Markovi stálo trochu i štěstí , na kuželky zůstal sice o 2 za svým soupeřem, ale na dráhy vyhrál 2,5:1,5 a tím získal bod pro Trutnov.
Ondřej Ševela 604 594 Roman Straka 2:2
Josef Touš 565 563 Marek Plšek 1,5:2,5
Rozuzlení však, bohužel, přinesla druhá třetina utkání. Marek Žoudlík předvedl svůj standartní výkon, na vynikajícího protihráče to však bylo tentokrát málo. A teď se dostáváme k tomu „kolapsu“, jak bylo uvedeno v úvodu. Start se nepovedl hostujícímu Lukáši Jankovi. Při tom v první polovině discipliny porazil svého soupeře 2:0 a 274:253. A stačilo ještě jednu dráhu zremizovat a bod putoval do Trutnova. Ale vyškovské automaty pracují hodně rychle a stále tu bylo riziko, že hráč nestihne odehrát v časovém limitu. Musí se dost spěchat a soustředění na každý hod je obtížné. A to byl jeden z důvodů výsledku druhé poloviny startu.
Výsledek 0:2 a 239:311, tedy prohra o 72 kuželek byla na světě. Stav utkání pak byl 3:1 pro domácí a náskok v kuželkách byl už 102
Petr Pevný 601 562 Marek Žoudlík 3:1
Filip Kordula 564 513 Lukáš Janko 2:2
I takovýto výpadek je součástí každého sportu a platí zde jediné – rychle na to zapomenout, za týden bude vše v pořádku a bojujeme dál.
Za tohoto krajně nepříznivého stavu nastupovali Kamil Fiebinger a David Ryzák. Oba zahráli výborně, oba své soupeře porazili 3:1, Kamil Fiebinger se stal nej-
lepším hráčem celého utkání, ale „smazat“ celý náskok vyškovských už nešlo.

3.kolo : SKK NÁCHOD B : LOKOMOTIVA TRUTNOV B 12:4 2753:2619
Pro první porážku si B družstvo Lokomotivy zajelo do Náchoda k jednomu z horkých favoritů soutěže. A nebyla to pro domácí tak lehká záležitost jak napovídá konečný výsledek. Po dvou třetinách byl stav 4:4 a s náskokem 27 kuželek pro Náchod. Ale dva skvělé výkony posledních dvou (489 a 480) dal konečnému výsledku
zdání suverénního průběhu. Přestože závěrečná dvojice hostů nehrála špatně, dostala „naloženo“ 107. Velká většina rozdílu vznikla ve hře do plných, domácí plně využili znalosti své kuželny, v dorážkové trutnovští drželi se soupeři krok.
Nejlepší hráči : Jaroslav Jeníček a Petr Holý ml. oba 453, Karel Kratochvíl 442, Filip Jirsák 427 – u Náchoda Jiří Doucha ml. 489
Tabulka : +/-
1. KK Vysoké Mýto 3 2 0 1 35:13 4 -
2. LOKOMOTIVA TRUTNOV B 3 2 0 1 32:16 4 + 2
Zálabák Smiřice 3 2 0 1 32:16 4 + 2

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR
3.kolo : SPARTAK ROKYTNICE B : TJ POŘÍČÍ 12:4 2562:2462
V tomto utkání záhráli dobře pouze dva hráči hostú, ostatní, byť těsně, nedosáhli na hranici čtyř set poražených kuželek. Utkání bylo vyrovnané pouze po
dvě třetiny (to byl stav 4:4, ale poříčtí vedli o 25 kuželek), ale závěr patřil o 125 domácím.
Nejlepší hráči : Jan Roza 441, Miroslav Kužel 440, Jan Gábriš 399, Jakub Petráček 398 -v drezu Rokytnice Petr Mařas 481

TJ MILOVICE B : LOKOMOTIVA TRUTNOV C 6:10 2594:2619
Krásné utkání výborné úrovně, všech 12 akterů překonalo hranici 400 kuželek, přitom obě družstva zahrála velice vyrovnaně – domácí mezi 412 a 457 kuželkami, Céčko mělo rozptyl ještě menší – 424-461. Po dvou hráčích byl stav 2:2 a +15 pro milovické, po čtyřech už bylo vše jinak – 2:6 a 45 pro hosty. Oba poslední hráči Trutnova spolehlivě náskok pohlídali a další plusové body jsou v Trutnově.
Nejlepší hráči : Petr Kotek s výbornou dorážkovou 461, Karel Slavík 449, Vendy Krulišová 434, David Chaloupka 426- u domácích Jarmil Nosek 457

LOKOMOTIVA TRUTNOV D : TJ MILOVICE A 3:13 2491:2612
D družstvo bylo opakem Céčka, velice nevyrovnané výkony – od krásných 471 až po 379. Nejlepší hráč domácích Tomáš Fejfar zahrál výtečnou hru (471) a přesto to
o 14 kuželek nestačilo na nejlepšího z milovických. Jediné dva body domácích získal dorostenec Šimon Fiebinger, jeden pak Jiří Škoda
Nejlepší hráči : Tomáš Fejfar 471, Jiší Škoda 436, Šimon Fiebinger 416, Josef Doležal 406 – u TJ Milovice David Jaroš 485
1. TJ Milovice A 3 3 0 0 41:7 + 4
2. LOKOMOTIVA TRUTNOV C 3 3 0 0 34:14 + 4
3. Spartak Rokytnice B 3 2 0 1 30:18 -
4. TJ POŘÍČÍ 3 2 0 1 27:21 + 2
8. LOKOMOTIVA TRUTNOV D 3 1 0 2 21:27 - 2