Petr Kotek, mladý kuželkář z Loko Trutnov mistrem Východních Čech

Dne 5. prosince se na čtyřdráze v Rychnově nad Kněžnou uskutečnilo Mistrovství Východních Čech mlašího žactva v kuželkářském sportu. Jednalo se o vrcholnou soutěž této kategorie, jinak jsou Mistrovství ČR pořádána až pro starší žactvo ( 13 - 15 let).

kuzelky_2010_-004

Petr Kotek a David Ryzák s trenérem

Vynikajícího úspěchu dosáhli mladší žáci trutnovské Lokomotivy. V konkurenci nejlepších mladších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje získali hned 2 medaile.
Zlato vybojoval výkonem 245 kuželek Petr Kotek ( ročník 1998), bronzovou medaili si pak přivezl David Ryzák ( 1999 ) za výkon 232 poražených kuželek.

kuzelky_2010_-_01_

zleva Urbánek  (Rychnov), Petr Kotek , David Ryzák

Tento úspěch však není ojedinělý. V právě probíhající nejvyšší soutěži pro žactvo - Poháru mladých nadějí - které se účastní více než 300 nadějí kuželkářského sportu z celé ČR, jsou na postupových místech do celorepublikového finále, které se uskuteční v dubnu 2011 na olomoucké osmidráze (!!!) pro 16 nejlepších v každé kategorii David Ryzák (3.) a Petr Kotek (12.), těsně pod postupovým umístěním je zatím Marek Plšek, tentokrát již starší žák, který v loňském ročníku byl pátým nejlepším žákem republiky.

kuzelky_2010_03

všichni medailisté Mistrovství

Konečné výsledky Mistrovství Východních Čech v kategorii mladší žáci: 1. Petr Kotek (TJ Lokomotiva Trutnov) - 245, 2. místo David Urbánek (Start Rychnov n/Kn) - 237, 3. místo David Ryzák (TJ Lokomotiva Trutnov) - 232, 4. místo David Stára (SKK Primátor Náchod) - 231 ...