Úspěchy mladých orientačních běžců Lokomotivy Trutnov

V podzimní části sezóny orientačního běhu se dorostenci Lokomotivy Trutnov představili ve výborné formě a dokázali, že patří k české špičce tohoto zajímavého a náročného sportu.

Vše začalo 5. a 6. září v Liberci na Českém poháru štafet, kde dorostenci získali 1. a 7. místo a dorostenky 2. a 5. místo. Již tady jsme ukázali, že na mistrovství republiky bychom měli patřit
k favoritům závodu.

Vrcholem letošních individuálních závodů bylo zcela jistě MČR na klasické trati v Blansku ve dnech 19.-20. září. Honza Petržela v kategorii H18 získal stříbrnou medaili, talentovaná 14ti letá Lenka Svobodová v kategorii D16 skončila na 4. místě a velmi solidní bylo 9. místo Jana Grundmanna
v kategorii H16.

Posledním důležitým závodem bylo MČR štafet a družstev v Ostružně u Jičína 3.-4.10. V sobotním závodě 3- členných štafet získala štafeta Lokomotivy Trutnov dorostenecký mistrovský titul,
o který se zasloužili tři Honzové - Klusáček, Grundmann a Petržela. Závodu se účastnilo 32 dorosteneckých štafet a proto je tento výsledek tak cenný. Dorostenky také chtěli nějaký cenný kov. Štafeta ve složení Lenka Svobodová, Tereza Doškářová a Zuzana Kubátová byla zklamaná pěkným 5. místem, když výsledek velmi ovlivnilo onemocnění Terezy Doškářové.

V nedělním závodě 7 členných družstev jsme si však vše vynahradili. V tomto závodě startovalo 26 družstev z celé republiky. Každá sedmičlenná štafeta má 4 dorostence a 3 dorostenky. Zpočátku se pro nás závod nevyvíjel moc dobře. Po 1. předávce jsme byli až na 13. místě. Každý další člen štafety však naše postavení zlepšoval a nakonec po více než 4 hodinách závodu družstvo Lokomotivy získalo stříbrné medaile a zasloužený úspěch.

Složení družstva bylo: Tomáš Svoboda, Lenka Svobodová, Jan Klusáček, Tereza Doškářová, Jan Petržela, Zuzana Kubátová a Jan Grundmann.

V prestižní dlouhodobé soutěži družstev dorostu a juniorů - České lize klubů získalo naše družstvo stříbrnou příčku . Za námi zůstaly kluby, které mají více jak 10 krát větší počet aktivních závodníků. I to svědčí o kvalitě všech členů družstva.

Tyto výsledky jsou odměnou za náročnou letní přípravu a příští rok se je budeme snažit přinejmenším zopakovat.