Orientační běh - sezóna 2008

orientacni-beh2008-003_m

Jan Petržela z Lokomotivy Trutnov na titulní straně prestižního časopisu ORIENTAČNÍ BĚH

Velký úspěch! Máme mistra Evropy!

ME dorostu proběhlo ve Švýcarsku, centrum bylo ve vojenské základně ve Wangenu nad Aarou - to je malé město v regionu Oberaargau-Solothurn.
Na startu byli závodníci 29 zemí (z orientačně silných zemí chybělo jen Švédsko), v kategorii H16 startovalo 97 závodníků. Pořadatelé brali MED jako velmi významný závod, jako spíkr byla na všech závodech mnohonásobná mistryně světa Simone Niggli.

orientacni-beh2008-001_m

V pátek se běžela klasika a s převahou vyhrál závod v H16 Honza Petržela z Lokomotivy Trutnov, když ze sebou nechal o více než 2 minuty druhého Mariuse Thraneho Öduma z Dánska, třetí místo obsadil Polák Michal Olejnik.

V sobotu v závodě štafet společně s opavským Filipem Hadačem a brněnským Standou Mokrým Honza získal po velkém boji za Rusy a Lotyši bronzovou medaili.

orientacni-beh2008-002_m

V neděli v posledním závodě mistrovství – sprintu na Honzu zbyla jen bramborová medajle, kdy ho od bronzu ho dělilo jen 10 vteřin. I tak je to velký úspěch a Honza patří k velkým nadějím českého orientačního běhu.

Milan Rejmont

Finále KH kraje pro rok 2008 Trutnov 14.5.2008

Garantem tohoto závodu byla AŠSK - Krajská rada Královehradeckého kraje

Technické provedení - SPŠ Trutnov ve spolupráci s oddílem OB TJ Lokomotiva Trutnov

Závodu se zúčastnilo na sto závodníků včetně několika členů doprovodu v příchozí kategorii

Na startu byli zástupci okresů HK, RK a TU ze 14 škol - chyběli z okresu JC a NA

Mapa GABLENZ z roku 2007 v měřítku 1:7500. Tratě byly postaveny na úrovní krajského finále. Závodníci na předních pozicích docílili velmi dobrých výsledných časů. Až na nepatrné výjimky všichni závod dokončili, hlavně pro méně zkušené běžce připravil terén množství zajímavých zážitků. Velmi vyrovnané výsledky byly v soutěži družstev. První 3 závodníci z každé kategorie a vítězná družstva obdržela diplomy a ceny, m.j. i pěkné výrobky studentů pořádající školy SPŠ Trutnov. Nechyběly ani domácí koláče, tradiční to příloha na OB závodech.

Vítězná družstva - případně další v pořadí mají právo postupu na celostátní finále 4.června v HK.

K příjemné atmosféře závodu přispělo i velmi pěkné, téměř letní počasí.

Vítězům přejeme úspěch na republikovém finále.

Děkujeme všem závodníkům a přátelům orientačního běhu za účast na našich závodech a těšíme se na dalších OB akcích.

Za poskytnutí zázemí pro centrum závodu děkujeme trutnovským lyžařům běžcům!!