Skončila jarní část soutěží orientačních běžců

Skončila jarní část sezony orientačních běžců a pro trutnovské závodníky vcelku úspěšně. V oblastním žebříčku, kde soutěží hlavně žákovské kategorie, je naše žákovské družstvo na 3. místě. Zásluhu na tom mají především Bára Vondráková, Tereza Sedláčková a Petra Cermanová v kategorii D12, Lukáš a Dominik Killarovi v kategorii H12 a Tereza Koderičová v kategorii D14. Tito závodníci mají rovněž šanci získat licenci B.

Dorostenci a junioři již závodí na úrovni celostátní i mezinárodní. V žebříčku B Čechy je v kategorii H20 Tomáš Lazák na 1. místě a získáním licence A, Tomáš Svoboda na 8. místě. V žebříčku A je Honza Petržela na 1. místě v kategorii H18, Honza Grundmann na 3. místě v H16 a Lenka Svobodová na 2. místě v D16. Poslední tři jmenovaní nás také reprezentovali na ME dorostu a MS juniorů.

lenka      honza

Lenka Svobodová a Honza Grundmann byli členy české reprezentace na MED ve Španělsku, kde česká reprezentace obsadila celkově 1. místo. Umístění trutnovských závodníků: klasická trať – Honza 13. místo, Lenka 10. místo, sprint – Honza 8. místo, Lenka 22. místo, (startovalo 80 – 90 závodníků), štafety – kluci H16 obsadili 5. místo, dívky D16 byly na 2. místě (Lenka štafetu rozbíhala a předávala jako první).

Trutnovský závodník Honza Petržela byl členem reprezentačního družstva na MSJ v Dánsku. Česká reprezentace obsadila celkově 4. místo. Náš závodník byl ze 150 startujících ve sprintu na 26. místě, na klasice obsadil 24. místo. Štafeta kluků, kterou Honza rozbíhal, byla šestá.

V podzimní části pořádá trutnovský oddíl dva závody. Bude to 4. září v Janských Lázních, kde se poběží celorepublikový závod ve sprintu (po skončení ještě závod O-trail pro vozíčkáře) a potom závod oblastního žebříčku 2. října v Pekle u Trutnova.